MEB, 11.ve 12.sınıfların derslerine destek amaçlı geliştirdiği "EBA Akademik Destek" platformunda 2023 YKS (TYT-AYT) Deneme sınav tarihleri yayınlandı. 2023 YKS hazırlık için 12.sınıflara destek olmak için yayınlanan deneme sınavı tarihlerini buradan da takip edebilirsiniz.

MEB, 2022-2023 eğitim-öğretim yılında 2023 YKS sınavından önce, daha önceki yıllarda olduğu gibi, EBA Akademik Destek Sisteminde yapılacak 2023 TYT-AYT online deneme sınavlarının tarihlerini yayımladı.

Hem 2021 hem de 2022 yıllarında EBA da yapılan denemelerle ilgili en güncel haberleri ulaştırdığımız gibi 2023 YKS denemeleri için de aynı şekilde gelişmeleri buradan sizlere ulaştırıyor olacağız.

EBA'da Yapılan Deneme Sınavları İle İlgili Hususlar

*11.ve 12.sınıflar (Açık Lise Öğrencileri de dahil) EBA destekte yapılan denemelere ulaşmak için, EBA girişi yaptıktan sonra "Akademik Destek" den ulaşabilirler. Yada "https://www.eba.gov.tr/akademik-destek" adresinden giriş yapabilirler.
*Bu yıl da toplam sistemde 13 adet YKS (TYT-AYT) deneme sınavı online yapılacak.
*Hem 11 hem de 12.sınıflarda ilk önce hazır bulunuşluluk sınavı yapılacak.
*İlk YKS deneme sınavları 15-16 Ekim 2022 tarihlerinde EBA Akademik sistemde online yapılacak.Son denemeler 10-11 Haziran 2023 tarihinde yapılacak.
*Online katılırken soruları yazdırıp, normal kalemle çözdükten sonra sisteme cevapları girebilirsiniz.Bu sırada geçen süre sınava süresine ayrıca ilave ediliyor.


Kunduz Soru Uygulamasında tüm paketlerde anında 50 tl indirim kazanın!

EBA Akademik Deneme Sınavlarına Çıktı Alıp Çözebilirsiniz

EBA akademik deneme sınavlarını yazdırmak için sınavı başlatıyorsunuz,size bu arada ek süre veriliyor.Bu süre içinde direk yazdırabilirsiniz.Yada pdf kaydedip, herhangi bir yerden de yazdırabilirsiniz. Bu arada şunu da belirtelim; Akademik sistemdeki deneme sınavlarına online katılamazsanız, bir başka gün de soruları yazdırıp, kendinizi deneyebilirsiniz. Ancak bu durumda sistemde online denemeye katılanlarla birlikte değerlendirmeniz yapılamaz.Bu nedenle çok ciddi mazereti olmayan öğrencilerin deneme sınavlarına katılmalarını öneriyoruz. Yapılan deneme sınavlarının müfredatı, sınav tarihine kadar işlenen konuları kapsayacak şekilde olacak. Deneme sınavlarının cevaplarına ve çözümlerine sınav tarihinden bir gün sonra,itibaren eba akademik destek sisteminden ulaşılabilecek.

EBA 2023 YKS Deneme Sınavı Tarihleri

EBA Akademik Destek Sistemi Nedir?

EBA Akademik Destekte yapay zeka desteği ve akıllı öneri sistemi var

EBA Akademik Destek Sistemi'nde her öğrenci yapay zeka destekli sistem tarafından kendisi için önerilen çalışma stratejisi ile üniversite hedeflerine doğru ilerliyor. Sistem, öğrencilerin "sıfırdan çalış", "eksiklerini kapat" ve "sorulara yüklen" gibi farklı stratejiler seçmesine olanak sağlıyor.

Sistem, öğrenci tarafından hedeflenen bölümün puanı, puan türü, konuyla ilişkili ÖSYM'nin sorduğu soruların toplam sorulara oranı, öğrencinin bu ders ile ilişkili sınav bölümlerindeki net hedefleri gibi verilerle kişiye özel yol haritasını oluşturuyor. Öğrenciler, tüm konulara eşit zaman harcamak yerine, hedefe ulaşmak için önem vermeleri gereken konulara yönelebiliyorlar. Akıllı öneri sistemi de bulunan sistemde 240 binden fazla soru bulunuyor

Akademik Destek Sistemi, öğrencinin bir konuyu ne derinlikte kavradığını kestirmek için öğrencinin deneme sınavı soruları ve test soruları cevapları, soru zorluk parametreleri ve hangi sıra ile çözüldükleri analiz edilerek hedefleriyle karşılaştırılıyor. Bunun sonucunda sıradaki konunun önerilip önerilmeyeceğine yine sistem tarafından karar veriliyor.