MEB Lisele 9,10,11 ve 12.sınıflar için 9 dersten soruların yer aldığı "Mobil Soru Bankası" nın hem adnroid hem de İOS uygulamasını hazırlayarak lise öğrencilerinin kullanımına sundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Mobil Soru Bankası"nda 9 dersten 200 üniteden oluşan "şimdilik 1413 test olmak üzere 14.130 soru yer almaktadır.

Lise mobil bankası uygulamasındaki soruların tamamı çoktan seçmeli(test) sorularından oluşmaktadır.

OGM MATERYAL SORU BANKASI UYGULAMASI

OGM Materyal Soru Bankası Android için TIKLAYINIZ

OGM Materyal Soru Bankası İOS için TIKLAYINIZ

En son 29 Ocak'ta güncellenen uygulamayı 5000 den fazla androi kullanıcı indirdi.MEB 3 Şubat 2021 tarihinde uygulamayı kamuoyu ile paylaştı.

MEB uzaktan eğitim sürecinin bir sonucu öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap vermek için sürekli yeni uygulamalar geliştiriyor.En son geliştirdiği liseler için soru bankası uygulaması.Muhtemelen benzer bir uygulamada ortaokullar için geliştiriliyordur.Bu gidişte MEB KUNDUZ uygulamasının benzeri bir uygulama geliştirirse hiç şaşırmamalı.

Android Uygulama sayfasında yer alan açıklama:

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan resmi Mobil Soru Bankası uygulamasıdır. 9, 10, 11 ve 12. Sınıf düzeyinde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce derslerinin tüm ünitelerini (200 ünite) kapsayan toplamda 14130 sorudan oluşan Mobil Soru Bankası çevrim içi ve çevrim dışı olarak tüm öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına açıktır.

Yapılan yorumlardan bazıları:
*Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Milli Eğitim Bakanlığı çok güzel çalışmalara imza atıyor. Bu da onlardan biri. Faydalı, kullanışlı..
*Özellikle hem çevrimdışı + cevrimiçi kullanılabiliyor olması çok iyi olmuş çok güzel bir uygulama sürümü biraz yavaş ama çok değil 1dk falan bekletiyor çok güzel ve içerisinde çok fazla soru var emeği geçen herkese teşekkürler.
*Ben pek fazla test çözen birisi değilim zaten bölüm öğrencisiyim matematik kimya fizik coğrafya vb. dersler bizde yok edebiyat testlerine göz attım iyi sorular insanın zihnine güzel yerleşiyor beğendim. 
*Aşırı başarılı bu zamana kadar neden böyle bir şey yapılmamıştı. ilk defa bir uygulamayı oyluyorum. uygulamanın yeni olmasından kaynaklı yavaş çalışıyor fakat düzeltilir.ilerde çözümlü videolar da gelirse süper olur.
*Uygulamayı genel olarak beğendim 1 puanı da test indirme hızından kestim, çok yavaş iniyor 1 2 dk buluyor indirmesi onun çözülmesi gerek, bunun haricinde güzel.
*Soru çözümleri eklensin lütfen gerçekten ihtiyacımız var.
*Meb'e bizleri düşündüğü için teşekkürlerimi sunuyorum.