MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 4-8 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak okula uyum için okul öncesi, ilkokul ve ortaokul resmi yazı, rehber ve sunuları yayınladı.

2023-2024 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için 04 Eylül-08 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak olan okula uyum eğitimlerine ilişkin resmi yazı, rehber ve sunular:

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Uyum Haftası Resmi Yazı İçin TIKLAYINIZ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi Eğitim Uyum Rehberi İçin TIKLAYINIZ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi Eğitime Uyum Rehberi Sunu İçin TIKLAYINIZ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlkokul Okula Uyum Rehberi İçin TIKLAYINIZ 

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı İlkokul Okula Uyum Rehberi Sunu İçin TIKLAYINIZ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Okula Uyum Rehberi İçin TIKLAYINIZ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Ortaokul Okula Uyum Rehberi Sunu İçin TIKLAYINIZ

MEB Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) Ders Kitapları pdf İndir MEB Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) Ders Kitapları pdf İndir

Okul Öncesi Okula Uyum Rehberlik Uygulamaları Çizelgesi ve Açıklamaları

Okul Öncesi Okula Uyum Rehberlik Uygulamaları Çizelgesi ve Açıklamaları

1.Sınıf Okula Uyum Rehberlik Uygulamaları Çizelgesi ve Açıklamaları

1.Sınıf Okula Uyum Rehberlik Uygulamaları Çizelgesi ve Açıklamaları

5.Sınıf Okula Uyum Rehberlik Uygulamaları Çizelgesi ve Açıklamaları

5.Sınıf Okula Uyum Rehberlik Uygulamaları Çizelgesi ve Açıklamaları

2023-2024 Yılı MEB Okula Uyum Resmi Yazısı

MEB'in 29.08.2023 tarihli okula uyum resmi yazısı

"İlgi Genelgede; 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında okul öncesi eğitim ile ilkokul 1. sınıfa başlayacak öğrenciler için 04-08 Eylül 2023 tarihleri arasında uyum eğitimlerinin gerçekleştirileceği belirtilerek, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıfları ile pansiyonda kalacak öğrencilere yönelik okul hakkında bilgilendirme ve yeni girdikleri eğitim ortamına kısa sürede uyum sağlama amacıyla gerekli rehberlik çalışmalarının yapılması gerektiği ifade edilmiştir.

Okula uyum eğitimlerine yönelik hazırlanan Okul Öncesi Eğitim, İlkokul ve Ortaokul “Okula Uyum Rehber ve Sunuları” Genel Müdürlüğümüzün https://tegm.meb.gov.tr internet adresinin "Yayınlarımız" başlığı altında yayımlanmıştır. Söz konusu belgelere "http://meb.ai/UEyVk6s" URL uzantısı ile de erişilebilmektedir.

Bu kapsamda; “Okula Uyum Rehber ve Sunularının” öğretmenlere duyurulması, uyum haftasında yapılacak çalışmaların okulun rehber öğretmen/psikolojik danışmanları ile iş birliği içerisinde yürütülmesi, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğretmenleri tarafından ilk gün ailelere yönelik bilgilendirme sunumlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca, ortaokul ve imam hatip ortaokulu 5. sınıf öğrencilerinin eğitim ortamına uyumlarının sağlanması amacıyla eğitim ve öğretim yılının başladığı 11 Eylül 2023 tarihi itibarıyla gerekli rehberlik çalışmaları yürütülecektir.

Bu bağlamda,  öğrencilerimiz başta olmak üzere yönetici, öğretmen, veli ve diğer personelin yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlangıç yapabilmesi için Valiliğinizce tüm tedbirlerin alınması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Ömer Faruk YELKENCİ Bakan a. Bakan Yardımcısı"

ZEKİHABER.COM