1000 Okulda patent-tescil ve proje eğitimleri başlıyor

MEB, 1000 Okulda patent-tescil ve proje eğitimleri başladığını duyurdu

1000 Okulda patent-tescil ve proje eğitimleri başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 1000 Okulda patent-tescil ve proje eğitimleri başladığını duyurdu.

Patent-Faydalı Model Marka-Tescil İşlemleri ve TÜBİTAK Projeleri Eğitimleri, Zoom alt yapısı kullanılarak toplamda 4 grup için 4 günlük program halinde yapılacak.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliği ile Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil çalışmaları ve TÜBİTAK Projeleri konularında eğitimler gerçekleştirilecektir. Aktif çevrimiçi-uzaktan eğitim yoluyla gerçekleşecek eğitim faaliyetine 2000 öğretmenin katılması planlanmaktadır.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamındaki okullarımızda görev yapan alan öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşecek Patent-Faydalı Model Marka-Tescil İşlemleri ve TÜBİTAK Projeleri Eğitimleri, Zoom alt yapısı kullanılarak toplamda 4 grup için 4 günlük program halinde yapılacaktır.

Bakanlığımızca 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında başlatılan Patent-Faydalı Model ve Marka-Tescil farkındalığı kapsamında yapılacak bu eğitimlerin yaygınlaştırılması ve önümüzdeki yıl içerisinde Genel Müdürlüğümüze bağlı  "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" ve AR-Ge Merkezleri kapsamındaki okullarımızda görev yapan tüm öğretmenlerimizin eğitimlere katılımı hedeflenmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER