2 Kasım'da hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak?

Cumhurbaşkanı kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada iki sınıfın daha 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacağını söyledi.

2 Kasım'da hangi sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak?

Cumhurbaşkanı kabine toplantısından sonra 2 Kasım'da ortoakul 5.sınıf ve lise 9.sınıfların yüz yüze eğitime başlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada "Eğitimde ortaokul 5 ve liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitime 2 Kasım tarihi itibariyle başlatıyoruz. Diğerlerini ise en yakın zamanda ilan edeceğiz." dedi.

Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nı başlatıyoruz.

Bu haber üzerine gelen tepkilerden bazıları:

"Bu vaka yoğunluğu devam ederse okulları açık tutmak öğretmenlerin ve öğrencilerin sağlığını hiçe saymaktır.Hiçbir meslek grubu bu kadar çok kişiyle 30-40 metrekarelik ortamda bu kadar uzun bir süre geçirmemektedir."

"İki hafta okula gelip bir hafta ara tatil mi yapacaklar?"

"Derslerde maskeyle nefes almakta hem öğrenciler hem de öğretmenler zorlanıyor.Haftada beş gun ,her gün yedi ders"

"Ara tatilden sonra hepsi açılır bence"

"Avrupa tedbirleri genişletiyor,biz tam tersi herşeyi açıyoruz.Hazır olun sağlıkçılar aralık -ocakta çook yorulacaksınız çok.Allah sonumuzu hayır etsin."

"Okullar kapalı olur sosyal medya çalkalanır öğretmenler yattığı yerden para alıyor diye. Okulları açarlar bu kadar vaka varken nasıl açarlar diye!!Geçen yıl haketmediğim ek dersi ben almayacağım bağış yapacağım diyenler, bu sene eylül ayında ek dersi göremeyince, veryansın etti ve daha neler neler..."

"Nasıl sınav olacak gelmeyen kademeler mecburen hepsi açılacak alıştıra alıştıra söylüyor."

"Bir öğrenci veya öğretmen hayatını kaybedince bu vebalden kurtulamazlar"

"Çok şükür bu günleri de gördük.Geç bile kalındı.Teşekkürler bilim kurulu."

"Vakalar arttıkça önlemler gevşetiliyor, ilginç!"

"Hastalık önce şehir efsanesi gibiydi, şimdi akrabalarara, komşulara kadar geldi. Hastalık her yerde. Bugün ilçedeki bir okulda servis şoförlerinde çıkmış. Öğrencilerim ishal, karın ağrısı ve ateş şikayeti ile okula 2 gün gelmiyor 3. gün veli gönderiyor. Okullarda tedbirler ve koşullar malum zaten. Yakında sınıflarda da çıkmaya başlayacak. Madem böyle açılacaktı Marttan beri neden kapalıydı okullar."

"Kontrollü bağışıklık sistemine geçiliyor kanımca."

"Bari 26 Ekim'de başlasaydı.2 Kasım başlangıç, 16 Kasım ara tatil"

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER