2020-2021 yılında liselere sınıf tekrarı gelecek

2020-2021 eğitim-öğretim yılında liselerde eskiden olduğu gibi sınıfta kalma olacak.Gelecek yıl eğer sınıfta kalma olursa,daha önceden olmayan bir şey olacak;telafi uzaktan eğitim yoluyla yapılacak.

2020-2021 yılında liselere sınıf tekrarı gelecek

2020-2021 YILI 1.DÖNEM UZAKTAN EĞİTİMLE TAMAMLANACAK. YARIYIL TATİLİ 3 HAFTA OLACAK.YAZILI OLMAYAN ÖĞRENCİLER YAZILI OLACAK...

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ ( 18 ARALIK 2020 MEB'İN AÇIKLAMASI)

Basında yazdığına göre 2020-2021 eğitim-öğretim yılında liselerde eskiden olduğu gibi sınıfta kalma olacak.Tabi bu durumu beğenenler kadar beğenmeyenlerde olacak.Gelecek yıl eğer sınıfta kalma olursa,daha önceden olmayan bir şey olacak;telafi uzaktan eğitim yoluyla yapılacak.

Liselerde gelecek yıl sınıfta kalma ile ilgili basına yansıyan haber şöyle:

Liselerde ikmal ve sınıfta kalma uygulamalarının yeniden hayata geçirileceğini belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf tekrarının kaldırılmasının öğrencilerin performansını olumsuz etkilediğini söyledi.

"SINIF TEKRARI ŞARTI OLMADIĞI İÇİN..."

Sabah Gazetesi'ne konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "Sınıf geçme noktasında öğrenme süreçlerini gerçek anlamda bir ön koşul haline getireceğiz. Sınıf tekrarı şartı olmadığı için öğrencilerimizin hedefe yönelik algısı dolayısıyla da performansı düştü. Başarıyı yükseltmek için öğrenci gerekiyorsa ikmale kalacak ve imkanlarına göre dersini okulda veya uzaktan eğitimle alacak. Yazın ikmal çalışmaları yapılabilecek" dedi.

YETERLİLİĞİ ÖLÇEN EĞİTİM ALT YAPISI KURULACAK

Bakan Selçuk temel derslerin de aşamalandırılacağını belirterek, "Örneğin matematik dersi 1, 2 ve 3 olarak bölünecek. Matematik 1'i geçemeyen matematik 2'yi alamayacak.Türkçe eğitiminin kalitesinin yükseltilmesi için yeterliliği ölçen bir eğitim alt yapısı kuracak" diye konuştu.

NEDENLER BELİRLENECEK

Bakan Selçuk, tasarım aşamasında olan yeni karne çalışması hakkında da bilgi veren Selçuk, "Yeni karnelerde temel derslerde notun yanında başarı ve eksikliklerin nedenleri de belirtilecek" açıklamasında bulundu.

Liselerde Sınıfta Kalma Olmalı Mı,Olmamalı Mı? (ANKET)

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2020, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 1 yıl Önce

12.sınıf için 11.sınıfı tam kavramamız gerek evde tam olarak anlamıyoruz lütfen 11.sınıf tekrarı olsun

SIRADAKİ HABER