Canlı Ders Bilgileri ve EBA Yayınları Veli Bilgilendirme SMS ile Cepte!

MEB, Veli bilgilendirme 8383 sms ile EBA TV ders ve EBA sınıf bazlı canlı ders saatleri konularında da bilgilendirme yapılacak

Canlı Ders Bilgileri ve EBA Yayınları Veli Bilgilendirme SMS ile Cepte!

Öğrenci bilgilendirme mesaj sisteminin aylık ücreti 2,5 TL dir.Sistem üye olmak kadar sistemden ayrılmakta çok basit.Üye olmak için EVET, üyeliği iptal için İPTAL yazıp her iki durumda da 8383'e mesaj gönderilmeli.

Sayın Veliler! Öğrencinizle ilgili "EBA canlı derse katıldı mı,katılmadı mı?" sorusunun cevabına ulaşmak bir tık kadar yakın!

Bu yıl MEB sms ile velileri EBA TV ders yayınları ve canlı derslerle ilgili de bilgilendirecek.Daha önceden böyle bir uygulama olmadığı için sadece aşağıdaki resimde de gördüğünüz konularda bilgilendirme yapılıyordu.

MEB'in Eylül 2020 'de velilere gönderdiği mesajlardan biri;

"HANIFE F***A S***I icin

MEB e-okul sisteminde olusan sınav tarihi, sınav sonucu, karne vb. bilgiler ile EBA TV ders yayın saatlerini, EBA sınıf bazlı canlı ders saatlerini, MEB tarafından yapılacak duyuru ve bilgilendirmeleri SMS ile otomatik takip etmek istiyorsanız EVET yazıp 8383'e gonderin

Servis kaydınız ile birlikte MEB Mobil Bilgi Servisi kapsamında alacağınız tüm SMS lerin vergiler dahil aylık ucreti: 2,5 TL dir. Servis ücreti faturanıza yansıtılır veya bakiyenizden düşülerek tahsil edilir. Ayrıca bir ücretlendirme bulunmamaktadır.

İptal etmediğiniz sürece aboneliğiniz aylık olarak yenilenir. Servis aboneliğinizi iptal etmek istemeniz durumunda IPTAL yazip 8383e gonderebilirsiniz. SMS almak istemiyorsanız RET yazıp 8383e gonderiniz. MEB. MH: 08504955055 B002"

Mesajda belirtildiği gibi mesaj sistemine üye olanların, iptal edilmediği sürece, her ay ücret ödeyecekleri unutmamaları gerekir.Sadece üyelik devam ettiği sürece öğrenci ile ilgili mesaj gelir.

Eleştiri:Aslında bu hizmetin en azından şu pandemi,uzakten eğitim döneminde ücretsiz olabilirdi..

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 10:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilayda keklik kose
ilayda keklik kose - 2 yıl Önce

tesekur ederim

SIRADAKİ HABER