İlkokullarda da tüm sınıf düzeylerinde uzaktan eğitime geçildi

15 Nisan'dan itibaren ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçildi.

İlkokullarda da tüm sınıf düzeylerinde uzaktan eğitime geçildi

Kabine toplantısında 15 Nisan'dan itibaren ilkokullarda tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçildiği açıklandı.

MEB kabine toplantısından sonra ayrıca açıklama yaptı.

15 NİSAN'DAN İTİBAREN UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLECEK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde, 15 Nisan'dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, ülke genelinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılan değerlendirmeler sonucunda, yüz yüze eğitimden, uzaktan eğitime geçiş konusunda bazı yeni kararların alındığı hatırlatıldı.

Bu çerçevede ilkokullarda, ortaokullarda (8. sınıflar hariç) ve liselerde (12. sınıflar hariç) tüm sınıf düzeylerinde tam zamanlı uzaktan eğitime geçileceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebileceklerdir. 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına cumartesi ve pazar günleri de dahil devam edilecektir. Okul öncesi eğitim kurumları yüz yüze eğitime mevcut şekilde devam edeceklerdir. Okullarımızın gerekli hazırlıkları yapabilmesi için yeni kararlar, 15 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren uygulanmaya başlanacaktır."

Ayrıca 10 yaş altı çocuğu olan anneler idari izinli olacak.Saat 16'da bitecek şekilde esnek ve dönüşümlü çalışmaya geçilecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 20:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER