Yaz Tatili 15 Gün Kısalacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "3 aylık yaz tatili gerçekten çok verimsiz ve çok uzun. Aklınıza gelen 30 ülkede bu kadar uzun 3 aylık yaz tatili yok. İleride sezona yaymak koşuluyla yaz tatili 15 gün daha kısalabilir." dedi

Yaz Tatili 15 Gün Kısalacak Mı?

MEB Bakanının "yaz tatili 15 gün daha kısalabilir" açıklamasından sonra google de "yaz tatili kısacalk mı" "yaz tatili kaç gün kısalacak" "yaz tatili 15 gün kısalacak mı" soruları sorulmaya başlandı.

Hemen cevap verelim:MEB Bakanı Ziya Selçuk yaz tatilinin kısalması konusunda şimdilik,bir temennisini dile getirdi.Eğer Ziya Selçuk uzun yıllar kabinede kalırsa yani MEB Bakanlığına devam ederse yaz tatilinin kısalması mümkün olabilir.Biliyorsunuz bir konuda değişiklik ilgili bakanın bakış açısı ile orantılı.Bakalım zaman ne gösterecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında önemli açıklamalarda bulundu.

YAZ TATİLİ 15 GÜN DAHA KISALABİLİR

MEB Bakanı Ziya Selçuk yaz tatilinin kısalması ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

"2023 vizyon belgesi koyduk. Her ay her yıl neyi nasıl yapacağımızı gösterdik. Bu ay kural değişecek mi diye düşünmesinler diye. Bir ülkede yaz tatili ne kadar uzarsa öğrenmede unutma artar. Öğretmen yıl içinde gerçekten çok yoruluyor. Dönem bittiğinde yoruldum diyor. Ara tatillerin asıl amacı öğretmenlerdir. Ve öğretmenlerle birlikte bu tatil dönemlerinde verimli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Öğrenci ve velilerden ara tatillerden memnunlar. 3 aylık yaz tatili gerçekten çok verimsiz ve çok uzun. Aklınıza gelen 30 ülkede bu kadar uzun 3 aylık yaz tatili yok. İleride sezona yaymak koşuluyla yaz tatili 15 gün daha kısalabilir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER