MEB ,yönetici ekranına MEBBİS HES Kodu Sorgulama Modülünü ekledi.Böylece okullarda topluca HES kodu sorgulaması yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, yöneticilerin kullandığı MEBBIS ekranına tüm öğrenci ve personelin HES kodlarının kaydedilip, sorgulanabildiği "HES Kodu Sorgulama Modülü" nü açtı.

MEBBİS HES Kodu Sorgulama Modülü, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel kurumlarda çalışan öğretmen, öğrenim görmekte olan öğrenci ve ziyaretçilerin TC kimlik numaraları ile HES kodlarını alarak Covid-19 kapsamında riskli olup olmadığı bilgisine hızlıca erişim imkânı sağlayabilmesi için yapılmıştır.

MEB , Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı 23 Kasım 2020 tarihli "HES Kodu Sorgulama Modülü (MEBBİS)" konulu yazısında;

"Sağlık Bakanlığının ilgi yazısına istinaden Covid-19 tedbirleri kapsamında Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel kurumlarda HES kodlarının topluca sorgulanabilmesi için HES Kodu Sorgulama Modülü hazırlanmış ve MEBBİS sisteminde kullanıma açılmıştır.Bakanlığımıza bağlı resmi ve özel kurumlarda çalışan personel, öğretmen, öğrencilerin ve kurumlara gelen ziyaretçilerin T.C. kimlik numaraları ile HES kodlarının sisteme kaydedilerek Covid-19 kapsamında riskli olup olmadığı bilgisine hızlı bir şekilde erişim sağlanmaktadır. Kullanım kılavuzu yazımız ekinde sunulmuş olup, Bakanlığımıza bağlı tüm resmi ve özel kurumların bilgilendirilmesi hususunda;  Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim." Özgür TÜRK Bakan a.Bilgi İşlem Dairesi Başkanı" 

denilmektedir.

Adım Adım MEBBİS HES Kodu Sorgulama Modülü (Modül Kılavuzu)

ZEKİHABER.COM