Zeki Haber

Meteoroloji Uyardı! Türkiye Yarından İtibaren Soğuk Hava Altında

12.11.2018
17
Meteoroloji Uyardı! Türkiye Yarından İtibaren Soğuk Hava Altında

Meteoroloji’den yapılan açıklama’da, Türkiye yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgası Türkiyeyi etkisi altına alacak sıcaklıklar  hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Türkiye’nin yarından itibaren Karadeniz üzerinden gelen soğuk hanva dalgası Türkiyeyi  etkisi altına alacak sıcaklıklar  hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. Soğuk havayla birlikte, Karadeniz Bölgesi’nin yüksek kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışı görülüyor.

SICAKLIK 6-12 DERECE AZALACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın ülkenin kuzey kesimlerinin, çarşamba gününden itibaren de ülke genelinin Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girmesi ve hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6-12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi düşünülüyor.

METEOROLOJİ VATANDAŞLARI UYARDI

Haftanın ikinci yarısında en yüksek hava sıcaklıklarının, Erzurum’da 1-2, Ankara’da 6-7, İstanbul’da 9-10, İzmir’de 11-12, Antalya ve Adana’da 16-17 derecelere, gece en düşük sıcaklıkların ise yurdun iç kesimlerinde sıfır  derece ve altına inmesi bekleniyor.

Vatandaşların, ani sıcaklık düşmesinin yaratabileceği buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları bekleniyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.