2.Dönem sınava girmeyecek öğrencilerin dilekçeleri okula nasıl gönderilir?

2.Dönem yazılı sınava girmeyecek lise 9,10 ve 11.sınıf öğrencileri dilekçeleri okula nasıl ulaştıracaklar, verecekler, gönderilecek?

2.Dönem sınava girmeyecek öğrencilerin dilekçeleri okula nasıl gönderilir?

MEB, lise 9,10 ve 11.sınıf öğrencilerinin 2.dönem yazılı sınavlara girmek istemeyenlerin 21 Mayıs tarihine kadar okul idaresine dilekçe vermeleri gerektiğini açıklamıştı. Bu nedenle liseliler şu sorunun cevabını merak ediyorlar:"2.Dönem yazılıya girmeyecek öğrenciler dilekçeyi okula nasıl verecekler, ulaştıracaklar, gönderecekler ?"

zekihaber.com olarak "Lise 9,10 ve 11.Sınıf 2.dönem yazılıya girmeme dilekçe örneği" konulu haberimizde dilekçe ile ilgili konuyu ayrıntılı ele almıştık.Ancak bir çok 9, 10 ve 11.sınıf öğrencisi yada velileri 2.dönem yazılıya girmek istemeyen öğrencinin dilekçesi pandemi nedeniyle okula elden vermenin riskli olabileceğini dile getiriyor.Haklı da sayılırlar. Peki öyleyse ıslak imzalı dilekçe okula nasıl ulaştırılabilir.

Konuyu araştırdığımızda BURSA/MUDANYA-Mürsel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi "Dilekçe Örneği (Sınavlara Girmeyecek Öğrenciler İçin)" başlıklı duyurusunda ıslak imzalı dilekçelerin fotoğrafının sınıf rehber öğretmenlerine göndermelerini istemiş.

Diğer okullar için de bu yöntemin örnek olacağını düşünüyoruz. Muhtemelen resmi olarak bir sıkıntı olmadığına okul idaresi kanaat getirmiş olmalı.

YAZILIYA GİRİLMEYECEK DİLEKÇESİNİN FOTOĞRAFI GÖNDERİLEBİLİR

"Pandemi koşulları nedeniyle okul web sayfamızda örneği bulunan dilekçe örneğini mavi tükenmez kalemle çizgisiz dosya kağıdına yazıp fotoğrafını çekerek sınıf rehber öğretmenlerine e posta aracılığıyla gönderebilirsiniz."

2.DÖNEM YAZILIYA GİRMEYECEK ÖĞRENCİLER İÇİN DİLEKÇE ÖRNEKLERİ için TIKLAYINIZ

DUYURUNUN TAMAMI

"Değerli velilerimiz,sevgili öğrenciler;

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı karar gereğince, 2. dönem yazılı sınavları ile ilgili olarak öğrencilerimize bir tercih hakkı sunulmuştur. Buna göre isteyen öğrenciler ikinci dönem sınavlarına girecekler ve böylelikle 2.  döneme ait 1 sınav ve  2 performans notu ve varsa proje değerlendirme notunu da alarak iki dönem ortalamasına göre karne notuna sahip olacaklardır.
Sınava girmek istemeyen öğrencilerimiz ise , 17-20 MAYIS  tarihleri arasında okul idaresine dilekçe verilmesi koşuluyla , 1. Dönem aldıkları notlarıyla seneyi tamamlayacaklardır.
Dilekçelerde mutlaka ıslak imza bulunması gerekmektedir.
Pandemi koşulları nedeniyle okul web sayfamızda örneği bulunan dilekçe örneğini mavi tükenmez kalemle çizgisiz dosya kağıdına yazıp fotoğrafını çekerek sınıf rehber öğretmenlerine e posta aracılığıyla gönderebilirsiniz.
Dilekçelerin idareye teslimi sınıf rehber öğretmenleri tarafından yapılacaktır.
Not:Öğrencilerimiz istedikleri dersten sınava girip, istedikleri dersten 1. dönem notunu kullanma gibi bir hakka sahip OLMAYIP ya tüm derslerden sınava girecekler ya da 1. Döneme ait notlarını kullanacaklardır.
***2. dönem sınavlarına giren öğrencinin, notundan memnun olmaması halinde 1. Dönem notunu kullanma gibi bir  hakkı bulunmamaktadır.

DİKKAT: Sınava girmek isteyen öğrencilerin herhangi bi dilekçe vermelerine gerek yok.Dilekçe vermeyen tüm öğrencilerin sınava girmek zorundalar.

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER