4.Sınıf ve Ortaokul 5-8.Sınıflar 2.Dönem Yazılı Sınav Tercih(Girme-Girmeme) Dilekçe Örnekleri

İlkokul 4.Sınıf ve Ortaokul 5,6,7 ve 8.Sınıflar 2020-2021 yılı ikinci dönem yazılı sınav tercih (girme yada girmeme) dilekçe örneklerini aşağıdan indirebilir.

4.Sınıf ve Ortaokul 5-8.Sınıflar 2.Dönem Yazılı Sınav Tercih(Girme-Girmeme) Dilekçe Örnekleri

2020-2021 yılı 2.Dönem yazılı sınava girmek istemeyen yada belli derslerden girip, belli derslerden girmek istemeyen ilkokul 4.sınıf ve ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıflar 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yazılı dilekçe veya e-posta yoluyla bildirim yapmaları gerekir. Ayrıca aşağıdan ilkokul 4.sınıf ve ortaokul 2.dönem yazılı sınavlarla ilgili merak edilen soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

MEB, İlkokul ve ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin ölçme ve değerlendirme işlemleri salgın tedbirleri kapsamında yeniden düzenlendiğini açıkladı. Yapılan açıklama ile kısaca, İlkokul 4'üncü sınıf ile ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencileri için 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin sınavla değerlendirilmesi durumu, öğrencilerin tercihine bırakılmıştır.

İkinci dönem sınav notu olan öğrenciler için; 
*Bu sınavlar geçerli olacak ve e-Okul sistemine işlenecektir. Sınavı yapılan derslerden başka bir sınav yapılmayacaktır. 
*Bu öğrencilere istemeleri hâlinde ikinci bir sınav yapılıp puanlarını yükseltme fırsatı verilecektir. 
*Bu öğrencilere ayrıca tercih hakkı sunulacak olup istemeleri hâlinde sadece birinci dönem notları ile değerlendirilmeleri sağlanacaktır ve bu öğrencilere başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacaktır. 
   
İkinci dönem sınav notu olmayan öğrenciler için; 
*İkinci dönem sınavlarına katılıp katılmama hususunda öğrencilere tercih hakkı sunulacaktır. İsteyen öğrenciler için sınav yapılacaktır. 
*İkinci dönem sınavlarına katılmak istemeyen öğrencilerin sadece birinci dönem notlarına göre değerlendirilmeleri sağlanacak ve bu öğrencilere başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmayacaktır. 

4.SINIF VE ORTAOKUL 5, 6 , 7 VE 8.SINIF YAZILI SINAVA GİRMEME- SINAV TERCİH DİLEKÇE ÖRNEKLERİ

İlkokul 4.sınıf ve Ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıflar için 3 farklı seçenek sunuldu.Öğrenciler bu üç farklı seçenekten birisini tercih edip bu tercihe göre okula dilekçe verecekler.

Bu üç durum;

*Başka herhangi bir ölçme ve değerlendirme uygulaması yapılmadan birinci dönem notları ile değerlendirilmesini istiyorum.
*2 Dönem yapılmış olan sınavlarımın e-Okul sistemine işlenmesini istiyorum (Sınavı yapılan derslerden başka bir sınav yapılmayacaktır.)
*Okulumuzda II. dönem yapılacak sınavlara katılmasını istiyorum.

Her sınıf için 3 durumunda olduğu dilekçe örneklerini word olarak buradan indirebilirsiniz. Kendi bilgilerinizi girerek tercih yapıp imza atmanız yeterli.

4.Sınıf 2.Dönem yazılı sınav tercih (girme-girmeme) dilekçe örnekleri için TIKLAYINIZ
5.Sınıf 2.Dönem yazılı sınav tercih (girme-girmeme) dilekçe örnekleri
için TIKLAYINIZ
6.Sınıf 2.Dönem yazılı sınav tercih (girme-girmeme) dilekçe örnekleri için TIKLAYINIZ
7.Sınıf 2.Dönem yazılı sınav tercih (girme-girmeme) dilekçe örnekleri için TIKLAYINIZ
8.Sınıf 2.Dönem yazılı sınav tercih (girme-girmeme) dilekçe örnekleri için TIKLAYINIZ

DİKKAT: Bu dilekçeyi okula elden verebildiğiniz gibi e-posta ile de gönderebilirsiniz.

2.DÖNEM YAZILI SINAVLARLA İLGİLİ UYGULAMANIN AYRINTILARI

İlkokul 4. sınıf ve ortaokul öğrencilerinin ölçme ve değerlendirme uygulamalarına yönelik bu düzenlemenin diğer ayrıntıları şu şekildedir:  
*Seçmeli dersler dâhil bütün derslerden sadece bir sınav notu karneye yansıtılacaktır. 
*Sınavlar okul ortamında ve yüz yüze yapılacaktır. 
*Öğrencilerin sınavları 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem başından 26 Mart 2021 tarihine kadar işlenen konu ve kazanımları kapsayacak şekilde, 18 Haziran 2021 tarihine kadar planlanarak uygulanacaktır. 
*Farklı bir ilde bulunmaları durumunda öğrenciler, sınavlara bulundukları yerlerde aynı okul türündeki okullarda girebileceklerdir. Bu kapsamda, okulların gerekli hazırlık ve planlamaları yapabilmeleri için öğrenci velileri, 26 Mayıs 2021 Çarşamba gününe kadar taleplerini bulundukları ildeki ilgili okul müdürlüğüne bir dilekçe ile iletecek, öğrencilerin öğrenim gördüğü okul müdürlüğünü de bu konuda bilgilendirecektir. 
*Yurt dışında bulunan ve sınavlara bulunduğu ülkede katılmak isteyen öğrenciler; bulunduğu yerin Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu/Konsolosluğu eğitim müşavirliği/ataşeliğine başvuracaktır. 
*Kendisinde veya birlikte kaldığı aile bireylerinde herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacaktır. 
*Yatılı bölge ortaokullarında kayıtlı olan ve eğitim öğretim sürecini uzaktan eğitim yoluyla takip eden öğrencilerin, sınav tarihlerinin olduğu günlerde pansiyon kapasitesi, ulaşım şartları ve hijyen koşulları dikkate alınarak pansiyonda konaklayabilmeleri sağlanacaktır.

İlköğretim Kademesinde (İlkokul ve Ortaokul) 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Döneminde Sınavlara Dair Merak Edilenler

1. İlkokul 1,2,3. sınıf öğrencisiyim, okulda sınava girecek miyim?

Merhaba, ilkokul 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerimiz için sınav yapılmayacak. Ders etkinliklerine katılım durumunuz öğretmeniniz tarafından değerlendirilerek karne notunuz belirlenecek.

2.İlkokul 4. sınıf öğrencisiyim, okulda sınava girecek miyim?

Merhaba, ilkokul 4. sınıf öğrencilerimiz; İkinci dönem derslerden sınava girebilir,Girmiş oldukları sınavların puanları varsa bu puanlarını yükseltebilir ya da İkinci dönem yerine birinci dönem değerlendirmelerini karneye yansıtabilirler. Bu durumlardan hangisini tercih ettiğiniz velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yazılı veya e-posta yoluyla yapacağı bildirime bağlı olacak.

3. Ortaokul 5,6,7,8. sınıf öğrencisiyim, okulda sınava girecek miyim?

Merhaba, ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz;İkinci dönem derslerden sınava girebilir,Girmiş oldukları sınavların puanları varsa bu puanlarını yükseltebilir ya da İkinci dönem yerine birinci dönem değerlendirmelerini karneye yansıtabilirler. Bu durumlardan hangisini tercih ettiğiniz velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yazılı veya e-posta yoluyla yapacağı bildirime bağlı olacak.

4. Ortaokul 5,6,7,8.  sınıf öğrencisiyim, kaç tane sınav olacağım?

Merhaba, ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz eğitim öğretim yılı sonuna kadar her dersten sadece bir kez sınava girmiş olacak.

5.Ortaokul öğrencisiyim, seçmeli derslerden sınav olacak mı?

Merhaba, ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz seçmeli dersler de dahil olmak üzere tüm derslerden istemeleri halinde sınava girecek ve sadece bir sınav puanı karneye yansıtılacak.

6.Müzik, beden eğitimi ve spor, görsel sanatlar gibi derslerden sınav olacak mı?

Merhaba,ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz istemeleri halinde zorunlu ve seçmeli tüm derslerden sınava girecek.

7.Uzaktan eğitime geçmeden önce okulda sınav olmuştuk. Başka sınav olacak mıyım?

Merhaba, eğer 17 Mayıs 2021 tarihinden önce sınava girdiyseniz tekrar sınava girmenize gerek yok.

8.İstediğim dersten sınava girmeyebilir miyim?

Merhaba, hangi ders veya derslerden sınava girmek istediğinizi velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okul müdürlüğüne yapacağı başvuru sırasında belirtmeniz gerekmektedir.

9. Bu dönem daha önceden katıldığım sınavdan düşük puan aldım. Puanımı yükseltme şansım var mı?

Merhaba, eğer 17 Mayıs 2021 tarihinden önce girmiş olduğunuz bir sınavdan düşük puan aldıysanız velinizin 26 Mayıs 2021 tarihine kadar okula başvurması halinde tekrar sınava girebilirsiniz. Ancak karneye sadece bir sınav puanınız yansıtılmış olacak.

10.Sınavlar okulda ne zaman yapılacak?

Merhaba, sınavlar okulda 18 Haziran 2021 tarihine kadar yapılmış olacak.

11.Sınavların süresi olacak mı? Kaç soru sorulacak?

Merhaba, bir sınav süresi 40 (kırk) dakika olacak. Sınavlarda çıkacak soru sayısı ve soru türü dersin öğretmeni tarafından belirlenecek.

12.Sınavlarda hangi konulardan soru çıkacak?

Sınavlarda ikinci dönemin başından 26 Mart 2021 tarihine kadar işlenen konulardan soru sorulacak.

13.Karantinadayım, sınava giremezsem ne olacak?

Merhaba, sizde veya birlikte kaldığınız aile bireylerinizde herhangi bir kronik rahatsızlık varsa, okul içinde uygun bir zamanda ve izole bir ortamda sınava alınacaksınız. Herhangi bir nedenle sınavlara katılamazsanız ilgili ders öğretmeninin belirleyeceği tarihte sınava alınacaksınız.

14. Proje çalışması zorunlu mu? Her dersten proje notu olması gerekiyor mu?

Merhaba, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilere ders yılında istedikleri ders veya derslerden bireysel ya da grup çalışması şeklinde öğretmen rehberliğinde en az bir proje hazırlatılır. Proje çalışması alıp tamamlamayan öğrencinin proje notu sıfır olarak değerlendirilir.

15.Yatılı bölge ortaokulu öğrencisiyim. Sınav günü pansiyonda kalabilir miyim?

Merhaba, sınav tarihlerinin olduğu günlerde pansiyon kapasitesi, ulaşım şartları ve hijyen koşulları dikkate alınarak pansiyonda konaklayabilmeniz sağlanacaktır.

16. Uzaktan eğitim nedeniyle okulumun olduğu ilden farklı bir ilde bulunuyorum. Sınav olmak için kayıtlı olduğum okula gitmek zorunda mıyım?

Merhaba, şehir dışında iseniz sınavlara bulunduğunuz yerdeki aynı okul türündeki bir okulda girebilirsiniz. Bunun için velinizin 26 Mayıs 2021 Çarşamba gününe kadar talebinizi bulunduğunuz ildeki ilgili okul müdürlüğüne bir dilekçe ile iletmesi ve öğrenim gördüğünüz okul müdürlüğünü de bu konuda bilgilendirmeniz gerekmektedir.

17.Öğretmenim ders etkinliklerine katılım puanımı nasıl verecek?

Merhaba, yüz yüze eğitim, canlı ders ve/veya EBA TV'yi takip durumunuza ve derse olan ilginize göre öğretmeniniz tarafından gerekli değerlendirme yapılacaktır.

18.Bir dersten kaç tane ders etkinliklerine katılım puanı alacağım?

Merhaba, her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2 (iki), haftalık ders saati sayısı 2'den fazla olanlara ise 3 (üç) defa ders etkinliklerine katılım puanı verilecektir.

19.Proje ödevlerimi öğretmenime nasıl teslim edeceğim?

Proje ödevleri öğretmenlere okul ortamında teslim edilebileceği gibi gerektiğinde dersin özelliğine göre canlı ders ve çevrim içi diğer ( e-posta vb.) ortamlarda sunulabilecektir.

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2022, 06:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER