Açık Öğretim İmam Hatip Liselerinde de mi yüz yüze eğitim olmayacak?

Açık Öğretim İmam Hatip Liselerinde de mi yıl sonuna kadar yüz yüze eğitim olacak?

Açık Öğretim İmam Hatip Liselerinde de mi yüz yüze eğitim olmayacak?

Açık imam hatip lisesinde okuyan öğrencilerin merak ettiği "Açık Öğretim İmam Hatip Liselerinde eğitim yüz yüze mi,yoksa uzaktan mı?" sorusunun cevabı:

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi yüz yüze eğitim dersleri 21.11.2020 tarihinden itibaren Bakan Onayı gereği Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün talimatlarına uygun olarak örgün eğitimde (Anadolu İmam Hatip Liseleri) nasıl bir uygulama ile uygulanıyorsa aynı uygulama doğrultusunda yapılacaktır.

* Resmî ve özel örgün eğitim ile hayat boyu öğrenme kurumlarında 20 Kasım 2020 - 04 Ocak 2021 tarihleri arasında yüz yüze eğitime ara verilmiştir.

* Resmî ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarında etkinlikler; ilkokullarda, ortaokullarda ve ortaöğretim kurumlarında tüm dersler canlı sınıf uygulamaları, TRT EBA TV, EBA portal ve açık kaynaklı diğer güvenilir platformlar üzerinden uzaktan eğitim yoluyla işlenecektir.

* Süreç içerisinde hastalık, izin ve benzeri nedenlerle canlı ders uygulaması yapamayan öğretmenlerin yerine öğretmen görevlendirmesi yapılacaktır.

* Uzaktan eğitim sürecinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla okul yönetimleri tarafından zümre öğretmenleri ve rehberlik servisinde görevli öğretmenlerle birlikte yapılacak planlama doğrultusunda öğretmenler haftada en az 1 (bir) gün okula gelerek değerlendirme yapacak ve sınıf defterlerini işleyecektir. Öğretmenler uzaktan eğitimi sürdürmek için okulda bulunan bilgisayar ve kamera gibi araçlardan yararlanabilecektir.

* 4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların; ilgi (f) ve (g) yazılarda belirtilen ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Ancak 04 Ocak 2021 tarihinden sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilerek ayrıca duyurulacaktır. 

* Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün ilgi (h) yazıları kapsamında gerçekleştirilen uygulamaya dayalı dersler 04 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze yapılmayacaktır.

Bu kapsam açık imam hatip liselerinden öğrencilerine şöyle duyuru yapılmaktadır:

Değerli Öğrencilerimiz; Bakanlık tan gelen Genelge doğrultusunda 04/01/2021 tarihine kadar Yüzyüze eğitimlere ara verildiğinden; derslerimizi uzaktan eğitimle (Zoomüzerinden) işleyeceğiz. Bu nedenle bütün öğrencilerimizin Telefon veya Bilgisayar-tabletlerine ZOOM programını inirip, yüklemelerini hatırlatıyoruz. Hocalarımızın sizlere gruplarınızdan göndereceği ID adres ve şifreleriyle veya davet linkiyle dereslere katlacaksınız. Ders saatlerini okuldaki gibi takip edelim. Bir ders bitince diğerine geçildiğinde, o dersin hocasının linkini veya şifresini girmelisiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2020, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER