MEB 2020 Yılı Ödül Alan Öğretmen ve Yöneticiler Listesi-Tüm İller

MEB 2020 Yılı ödül alan öğretmen, okul müdürü, müdür yardımcısı ve diğer personelin listesi Mayıs 2021 tebliğler dergisinde yayınlandı.

MEB 2020 Yılı Ödül Alan Öğretmen ve Yöneticiler Listesi-Tüm İller

MEB 2020 Yılı ödül alan öğretmen, okul müdürü,mdürü vekili, müdrü başyardımcısı, müdür yardımcısı, ilçe mem müdürü, şube müdürü memur, şef, VHKİ ve hizmetli listesini Mayıs 2021 tebliğler dergisinde il il yayımladı.

MEB 2763 sayılı Mayıs 2021 yılı Tebliğler Dergisinde, 2020 yılında aralarında öğretmen, müdür, müdür yardımcısı, memur, şef, VHKİ gibi personelin de bulunduğu 8 bin 439 personele ödül verildiğini duyurdu. Ve il il listeler tebliğler dergisinde yayımlandı.

Ödül veriler arasında 1.701 okul müdürü, okul müdür vekili ve kurucu vekil, 2 bin 424 öğretmen, 400 memur, VHKİ, şef, bekçi, bilgisayar işletmeni, İSG uzmanı, sayman, teknisyen yer aldı.

MEB'de ödüller Milli Eğitim Bakanlığı Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Yönergesin göre verilmektedir. 

Bu arada Kayseri gibi bazı illerin ödül listesi gözden kaçmış gibi.Muhtemelen ilerleyen günlerde ek tebliğler dergisinde yayınlanır.

ÖDÜL ALANLARIN %20'Sİ OKUL YÖNECİLERİ!

Bu yılda ödül alanların büyük bir oranı öğretmen olması gerekirken, maalesef yine ödüllerin çoğunu yöneticiler kaptı! 1.701 okul müdürü, okul müdür vekili ve kurucu vekil ödül alırken, öğretmenlerden sadece 2 bin 424 tanesi ödüle layık görüldü.

MEB 2021 bütçe sunumuna göre,

MEB'de 2020 yılında ödül verilenlerin yüzde %20 sinin müdür,müdür yardımcısı olması öğretmenlerin tepkisini çekti. Yüz civarı öğretmenin olduğu bir okulda 4-5 yönetici varken, yani bir okulda personelin %1-5 i civarı yöneticiyken, ödül alanların %20 sinin okul yöneticilerinden seçilmiş olması, MEB'de ödül mekanizmasının tersine işlediğini gösteriyor! 2019 yılında da benzer tablo vardı. Belki okul yöneticilerimiz bu yorumdan alınacaklar ama sayılar yalan söylemez ki.... Tabi ödülü hakeden yöneticilerimizi tenzih ederiz..

İl bazında ise ödül alanların oransal dağılımı değişiklik gösterebiliyor. Bazı illerde o kadar ilginç tablo var ki, evlere şenlik:)

Yayınlanan ödül listesinde, ödül alan MEB personelinin adı soyadı,il-ilçe,görev yeri ve unvanı yer almaktadır. Hani il-ilçe,okuldan kim ödül almış görülebiliyor.

Üç büyük ilde 2020 yılında ödül alan MEB peroneli(Öğretmen,okul müdürü vb..) listesi:

Ankara MEM'de ödül alan öğretmenlerin-yöneticilerin listesi (566 personel) için Tıklayınız
İstanbul MEM'de alan öğretmenlerin-yöneticilerin listesi (1.706 personel) İçin Tıklayınız
İzmir MEM'de alan öğretmenlerin-yöneticilerin listesi (451 personel) İçin Tıklayınız

2020 YILI ÖDÜL ALANLARIN LİSTESİ için TIKLAYINIZ (Tüm İller)

Yayınlanan ödül listesi ile ilgili, Memurlar.net de ve eğitimhane.com da yer alan yapılan yorumlar:

Ödül listesi memurlar.net de bu gün yayınlanan haberlerden en çok yorumu alan(en son baktığımızda 61 yorum vardı.Bu yorum 6,5 saat içinde yapıldı..) haberlerden birisi olduğu için haberin altında yer alan yorumlardan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz:

*Görev yaptığı okulda basarısız olduğu için görevden alınan bir müdür yardımcısına neden basarı belgesi verilir??? Biri bize bunu açıklasın..Bu kadarına pes doğrusu...Kabul etmiyoruz. Hakkımizı helal etmiyoruz
*Müdürlüğü herkesin sicilini haksız yere bozmak ve disiplin anlayışı sanan ve kıskançlıktan kimse yükselmesin diye uğraşan okul müdürü başarı belgesi almış, haram zıkkım olsun. 3 yıl kalan emekliligini iple çekiyorum. umarım başkalarının da canını yakmazsın
*Çok çalışkan okul müdürleriyle bizim eğitim sistemi şaha kalkar artık.
*Müdürler, şube müdurleri, mem de görevlendirilen torpilli kişiler...birbirlerine ödül vermişler işte..Trajikomik malesef
*-Ödül için kim yazalım müdürüm? -Beni yazın
*Acaba DİYARBAKIR ÇINAR da ödül alan kadronun başarısı nedir. Türkiye de başarıda en alt sıralarda yer alan ilçede harıl harıl çalışan öğretmen, Müdür yrd. ve Müdür ve diğer personel varken Neden sadece ve her yıl aynı kişiler ve sadece ilçe meb de torpille çalışan birkaç kişi ödül alıyor. Bu kişilerin somut başarısı nedir? Ne yaptılar ÇINAR çin ki sürekli aynı kişiler ödül alıyor. Diğer personel çalışmıyor mu? Ya da diyelim ki diğerleri hak etmiyor ALLAH aşkına bu ödülü alanlar ne başardı?
*Bir keresinde hiç unutmam bir ilçede yılın 8 ayını izinli geçiren bir bayana okul müdürünün teklifi ve valinin de onayıyla ödül verilmişti. Sonra buna dayanarak Bakanlık da ödül vermişti. Şikayet üzerine okul müdürüne soruşturma açılmış, müfettişler uyarma cezası teklif etmişlerdi. Hemen x partisi milletvekili devreye girerek o cezayı da verdirmemişti. Durum budur. Eğitim bitmiştir.
*Peki filyasyon ekibinde yer alan diğer kişilerin hepsine niye belge vermediler? Bu savunma doğru değil. Ödül listesi çok detaylı incelenirse demek istediğim daha iyi anlaşılır. İlçe müdürleri ve şube müdürleri birçok yerde göstermelik birkaç hareket yapmışlardır o kadar...
*İlçe mem müdürü ve şube müdürleri niye ödül alıyor ki zaten sen en üst amirsin çalışkan personeli ödüllendirin ki anlamı olsun. Cidden sadece bana mı saçma geliyor? Doğuda zaten sözleşmeli perso nel yoğunlukta onlar da kimin umurunda...
*MEB personeli arasında yerleşmiş bir kanaat vardır: Hiç bir başarı cezasız bırakılamaz. Ödüller yalakalıklar içindir.
*Liste tam bir fiyasko. İlçe müdürleri ve şube müdürler dolu. Ne yapmış bu insanlar? Fırıldak, rüzgarın yönüne göre hareket eden birçok insan var listede...
*Ayıp olmasın diye birkaç öğretmene de verilmiş. Hersene aynı. İl müdüründen başlayıpp okul müdğrüne kadar uzanan başarı hikayeleri. İdarecilerimiz çok çalışkan. Merak ettiğim insan kendine ödül yazar mı ya!..
*Her biri birbirinden değerli; çalışkanlıkları ile vatana millete hayırlı işler çıkarmalarından dolayı bu değerli arkadaşları tebrik ederim. Bu ülke sizler gibi arkadaşlarla çağdaş, laik, demokratik, liyakatı ön planda tutarak muassır medeniyetler seviyesine ulaşacaktır. Sayınızın artmasıyla, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde büyümeye devam edeceğiz. Hepinizi tebrik ederim.

Listede yer alan iller: Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

2019 YILINDA ÖDÜLLERİN DAĞILIM ORANINDAN BİR KESİT

İl                Ödül alan öğretmen               Ödül alan yönetici-Diğer                 Öğretmenlerin oranı
Adıyaman        9                                                   26                                           %25
Bayburt            2                                                   30                                            %6
Çorum            16                                                  19                                            %45
Denizli            34                                                  98                                            %25     
Zonguldak       30                                                 47                                            %38 
Samsun         144                                               141                                           %51   

Eleştirsek de, yine de bize ödül alan MEB personelini tebrik etmek düşer: Ödül alan tüm MEB personelini tebrik ediyoruz!

ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 17:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın Candemir
Aydın Candemir - 2 yıl Önce

42 yıl çalıştım. Genelde müdürle iyi ilişkillerde bulunanlara ödül verildiğine şahit oldum. Her işte olduğu gibi liyakatten ziyade itaat ön planda. Başarıyı gözetenler de var ama sayıca azlar.

Mukadder yanık
Mukadder yanık - 2 yıl Önce

Ödül alan personele teşekkür eder başarılarının devamını dilerim

Abbas
Abbas - 2 yıl Önce

Yozgat nerde?

SIRADAKİ HABER