MEB'e iki genel müdür ataması yapıldı

MEB'de Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atama yapıldı

MEB'e iki genel müdür ataması yapıldı

10 Eylül 2022 tarihli atama kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne Tuncay MORKOÇ, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Levent ÖZİL atandı.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Tuncay MORKOÇ atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığında açık bulunan Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Levent ÖZİL atanmıştır.

9 Eylül 2022

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

Levent ÖZİL-Destek Hizmetleri Genel Müdürü

1974 Tosya/Kastamonu doğumlu olan Levent ÖZİL ilkokul ve ortaokulu Tosya’da, liseyi Bolu Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesinde tamamladı. Yükseköğrenimini Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesinde, Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Rekreasyon Yönetimi alanında yaptı.
1996 yılında Iğdır Ticaret Meslek Lisesinde öğretmen olarak göreve başlayan Levent ÖZİL Tokat ilinde 2018 yılına kadar Otelcilik Turizm Meslek Lisesi meslek dersleri öğretmeni, Merkez ve Almus Öğretmenevi yöneticilikleri ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2018 yılı Ekim ayında İstanbul İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2021 yılı Eylül ayından itibaren sırasıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevlerinde bulanan ve Piktes Projesi Direktörü olarak görev yapmakta iken Destek Hizmetleri Genel Müdürü olarak görevlendirilen Levent ÖZİL; birçok Yerel, Ulusal ve Uluslararası Projenin Koordinatörlüğünü yürütmüştür. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2022, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER