21 Eylül'den sonra uzaktan eğitimde derslerde hangi konular işlenecek?

21 Eylül'den sonra uzaktan eğitimde ilkokul,ortaokul ve lise derslerinde hangi konular işlenecek?

21 Eylül'den sonra uzaktan eğitimde derslerde hangi konular işlenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı, 21 Eylül'den itibaren okul öncesi ve 1.sınıflar için yüz yüze eğitim yapılacağını açıkladı.İlkokul,ortaokul ve lise diğer sınıfları için ise uzaktan eğitime devam edilecek.Öyleyse bu sınıflarda 21 Eylül'den itibaren derslerde hangi konular ve nasıl işlenecek?

Yapılan açıklamaya göre 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren, İlkokul 2.3.ve 4.sınıflar;Ortaokul 5.6.7.ve 8.Sınıflar, Lise 9.10.11.ve 12.sınıflar uzaktan eğitim devam edecek.EBA üzerinden canlı derslerle ve EBA TV kanallar üzerinden eğitim öğretim uzaktan yapılacak.

21 Eylül'e kadar 2019-2020 yılı 2.dönem konularının tekrarı tamamlanmış olacak.Zaten MEB 21 Eylül'e kadar tüm sınıflar için tekrar edilecek kritik konuların kazanımlarını yayınlamıştı.

21 Eylül'den itibaren (okul öncesi ve 1.sınıflar hariç) tüm sınıflarda uzaktan eğitimde her sınıfın kendi konusu işlenecek.

Her sınıf mevcut müfredat ne ise o müfredat konuları işlenecek.

İlkokul,Ortaokul ve Lise tüm sınıfların müfredat - öğretim programlarını görmek için TIKLAYINIZ

Ama şunu da belirtelim MEB 21 Eylül'den itibaren öğretim programlarında sadeleştirmeye gidebilir.Ancak bu konuda henüz bir açıklama yapılmadığı için biz normal programların işleneceğini belirttik.

Yine de bu konuda MEB'in nasıl bir yol izleyeceğini basın yoluyla takip etmenizi öneririz.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER