Yeni Bölünebilme Kuralları Olan: "Adem Teorisi" Nedir?

Matematik Öğretmeni Adem Özdemir,yeni bölünebilme kurallarını bulduğu, kendi adını verdiği 'Adem Teorisi' teorisinin patentini aldı.

Yeni Bölünebilme Kuralları Olan: "Adem Teorisi" Nedir?

Matematik öğretmeni Adem Özdemir 16,32,64,128,... gibi sayıların bölünebilme kuralı da bulduğunu açıkladı.

Her zaman olduğu gibi ajansları tararken bu gün matematik adına sevindirici bir haberle karşılaştık.Aldığımız haber, matematik öğretmeni Adem Özdemir,bölünebilme ile ilgili geliştirdiği kurala "Adem Teorisi" adını vermiş.

Teoriye göre, artık 16,32,64,128 gibi sayıların bölünebilme kuralı da bulunmuş oldu.

Konuyla ilgili basında yer alan haber:

Matematik Öğretmeni Adem Özdemir, matematikte yeni bir kural keşfetti. Özdemir, patentini de aldığı teorisine ise 'Adem Teorisi' ismini verdi.

Malatya'da özel bir okulda matematik öğretmeni olarak görev yapan Adem Özdemir, matematik derslerinin vazgeçilmez konularından olan 2 ile bölünebilme kuralının kitaplarda 8'e kadar bölünebildiğini belirterek yaptığı çalışma ile 2'nin kuvveti olan tüm sayılarla ilgili bölünebilme kurallarını keşfederek patentini aldığını söyledi.

Matematik kitaplarında artık bu teorinin de yer alması gerektiğini dile getiren Adem Özdemir, "2006 yılında 2'nin kuvvetleri ile bölünebilme kuralı formülünü keşfetmiştim. Şu anda bilinen 2, 4 ve 8 ile bölünebilme kuralları kitaplarda yer alıyor. Bende 2'nin diğer kuvvetlerini sağlayan bir kural keşfettim. 2006 yılından belli ben bunu kullanmaktayım ve öğrencilerimi de bunu anlatmaktayım. Patentini de aldık ve şuan matematik literatürüne girebilir durumda. Kitaplarımızda 8 ile bölünebilme kuralından sonra artık 16 ile 32 ile 64 ile 128 ile bütün 2'nin kuvveti olan tüm sayılarla ilgili bölünebilme kuralları verilebilir. Teorimizin adını Adem Teorimi olarak koyduk. Yabancı devletlerde aynı şekilde bu teoriyi kullanabilir" dedi.

"Bilim açısından çok önemli bir buluş"

Özdemir, bunun matematikte önemli bir buluş olduğunu ifade ederek, "Öğrenciler illaki bu kalabalık müfredat içerisinde ekstra bir şey çıkmasını elbette istemeyeceklerdir. Ama bilim açısından da çok önemli bir buluş olduğuna inanıyorum. İnşallah ileride bu kitaplarımıza da geçer diye düşünüyorum. Öğrencilerimizin hepsi bizi çok seviyor. Yeni yeni kurallar öğretiyoruz ve pratik kurallar öğretiyoruz. Dolayısıyla öğrencilerin bize bakış açısı biraz daha farklı oluyor" diye konuştu.

Yeni buluşunun diğer matematik öğretmenleri tarafından da kabul gördüğünü ifade eden Özdemir, şimdi yeni keşfettiği teorinin müfredata girmesini bekliyor.

Öğretmenimiz Adem Özdemir'i yürekten kutluyor,başarılarının devamını diliyoruz..

Umarız Ali,Mustafa Teorisi artmaya devam eder:)

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat
Fuat - 2 yıl Önce

Ben 17 yıldır bu kuralı öğrencilerime zaten anlatıyorum bu s**** yeni mi bulmuş

SIRADAKİ HABER