Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Müslüman Bilim Adamlarının bilinirliğini artırmak amacıyla Müslüman Bilim Adamlarının yaşadıkları coğrafyayı, çalışmalarını ve buluşlarını hazırladığı videolarla günümüz insanının istifadesine sunulduğunu duyurdu.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün web sitesinde şu açıklama yapıldı:

"Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak kazanımları gerek doğrudan gerekse dolaylı desteklemeye yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bu çerçevede dijital içerik başlığında gerek öğrenciler gerekse öğretmenlerimize çok yönlü katkı sunacak bir seri hazırlıyoruz.

İslam kültüründe yetişen İbn Heysem, Biruni, İbn Nefis, Harezmi, İbn Sina gibi birçok alimin bugün dahi hayatımıza dokunan çalışmalarda önemli izleri var. Onları, yaşadıkları coğrafyayı, çalışmalarını ve buluşlarının günümüzdeki yansımalarını bulmak için birlikte yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Akıllı telefonlar, fotoğraf makineleri, bilgisayarlar ve çok daha fazlasının aslında İslam coğrafyasından yeşeren buluşlar olduğunu biliyor muydunuz?

"Müslüman Bilim Adamları" serisinde değineceğimiz o kadar çok isim var ki... Bizi takip ederek, zamanda hızlı ve öğretici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Müslüman Bilim Adamlarını serisinin ilk videosunu Büşra ZOZİK'in sunumundan izlemek için TIKLAYINIZ."

YKS'de ders kitapları dikkate alınıyor YKS'de ders kitapları dikkate alınıyor

ZEKİHABER.COM