Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Merkezi Müdürlüğü 2022 Nisan ayına ait 2, 3 ve 4. Sınıf Çalışma Yapraklarını-Testlerini ve cevaplarını yayınladı.

MEB her ay 2. sınıftan 12. sınıfa tüm öğrencilerin derslerine ve sınava yönelik çalışmalara destek vermek için kaynak yayınlıyor. Nisan'da 7.paket yayınlandı.MEB'in yayınlamış olduğu 7.yardımcı kaynak paketinde 10 bin soru yer alıyor.

Yardımcı kaynak paketlerinde etkinlik kitapları, öğretmen kılavuz kitapları, çalışma soruları, beceri temelli testler, Merkezî Sınav'a yönelik örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları ve çözümlü soru bankaları var.

10 bin sorunun yer aldığı pakette ilkokul ve ortaokul öğrencileri için de harika içerikler var. ilkokul 2. sınıftan ortaokul 7. sınıfa, öğrencilere yönelik bin sorudan oluşan çalışma (testleri)yaprakları, çalışma soruları ve çalışma fasikülleri yer aldı. 

2022 NİSAN AYI 2, 3 VE 4. SINIF ÇALIŞMA YAPRAKLARI-TESTLERİ VE CEVAPLARI

Nisan ayında ilkokul öğrencileri için toplam 166 sayfalık çalışma yaprağı yayınlandı. 2.Sınıf matematik 26, 3. Sınıf Matematik 29 ,3. Sınıf Fen Bilimleri 40, 4. Sınıf Matematik 26, 4. Sınıf Sosyal 45 sayfadan oluşmaktadır. Her bir çalışma yaprağının cevapları kitapçığın sonunda yer almaktadır.

2. Sınıf Matematik çalışma yaprakları ve cevapları için TIKLAYINIZ

3. Sınıf Matematik çalışma yaprakları ve cevapları için TIKLAYINIZ 

3. Sınıf Fen Bilimleri çalışma yaprakları ve cevapları için TIKLAYINIZ

4. Sınıf Matematik çalışma yaprakları ve cevapları için TIKLAYINIZ

4. Sınıf Sosyal Bilgiler çalışma yaprakları ve cevapları için TIKLAYINIZ

Dikkat:Matematikleri indirmek için açılan sayfada "indir" 2 kez tıklayınız.

ÇALIŞMA YAPRAKLARININ CEVAPLARINA NASIL ULAŞACAKSIN?

Değerli çocuklar, çalışma yapraklarındaki soruların cevaplarını dokümanı açınca aşağı doğru kaydırınca göreceksiniz. Örneğin 2.sınıf matematik,4 .Sınıf sosyal sorularının cevapları kitapçığın aşağısında şu şekilde var:

Çalışma yapraklarına https://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/ adresinden de ulaşılabilir.