Turkcell,Vodafone, Türk Telekom,Pttcell, Teknosacell, Bimcell ve Vestelcell kullanıcılarına ÖBA videoları başta olmak üzere EBA'da olduğu gibi, ÖBA içeriklerine de ücretsiz erişim imkanı devam ediyor.

Biliyorsunuz EBA içeriklerinde iletişim operatörleri, öğretmen ve öğrencilere mobil bağlantıda, belirtilen miktarlarda ücretsiz erişim imkanı sunmuştu.Aynı ücretsiz erişim ÖBA için de geçerli olacak.

Öğretmenlerin çoğunun yaz tatilinde sınırsız internet imkanları olmadığı için mobil-cep internetine ihtiyaçları vardı.Bu noktada ÖBA uzman öğretmenlik-başöğetmenlik eğitim seminerleri başlar başlamaz, öğretmenler EBA için geçerli olan ücretsiz internet hediyesinin ÖBA için de geçerli olması gerektiğini dile getirmeye başladılar. Beklenen haber bu gün ÖBA'dan duyuruldu

MEB bu gün ÖBA giriş ekranında hediye internet için şu duyuruya yer verdi:

"ÖBA içeriklerine Turkcell ve Vodafone operatörlerinde 6 GB’a Türk Telekom'da 8 GB’a kadar, ayrıca Pttcell, Teknosacell, Bimcell ve Vestelcell kullanıcılarına da 8 GB’a kadar ücretsiz erişim imkânı sunulmaya devam edilmektedir.

Eğitimler belirlenen tarih aralığında olmak üzere istenilen zamanda izlenebilir."

ÖBA için de geçerli hediye-bedava internet kotaları

Vodafone: Vodafone Kampanyası otomatik olarak, 30 Ağustos 2022'ye kadar geçerli olmak üzere tüm Kurumsal ve bireysel faturalı ve faturasız abonelere ücretsiz olarak tanımlanmıştır.
Türk Telekom: 8 GB internet otomatik bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.
Turkcell: Kampanyaya katılım BiP kanalı üzerinden olup, ücretsizdir. Geçerli internet hakkı iptal etmediği sürece 12 ay boyunca yenilenecektir. Paketlerinizden ne kadar kaldığını KALAN yazıp 2222'ye göndererek ücretsiz öğrenebilirsiniz.6 GB hediye internet kampanyasından bireysel ve kurumsal faturalı ve ön ödemeli ses hattına sahip olan kullanıcılar yaralanabilecektir. Data hatları bu kampanyadan yararlanamaycaktır. 
PttCell:Ücretsiz 8 GB mobil internet otomatik bir şekilde gerçekleştirilmiştir.Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.

BU DA YETMEYECEK!

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitim sürelerinin toplamda 70-80 saat olduğu düşünülürse, 6-8 gb da yeterli olmayacak.Aslında sadece sınava kadar da olsa bu miktarlar daha da artırılabilir. 

ZEKİHABER.COM