MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlamadan, OGM Materyal portal  "Etkileşimli Kitaplar" bölümünde, 9.sınıflar için matematik, kimya, fizik, biyoloji,tarih, coğrafya ve TDE ders işleme "Defterim" serisi yayınlandı.

2023-2024 yılı MEB okula uyum dokümanları 2023-2024 yılı MEB okula uyum dokümanları

MEB OGM Materyal 9.Sınıf Defterim

OGM Materyal sayfasında 9.sınıfın yeni farklı dersi için Z kitap ve pdf formatında yayınlanan matematik defterim etkileşimli kitaplarında "Öğreniyorum" başlığı altında konu bilgileri ve özetler, "Not" başlığı altında konuyla ilgili püf noktalar, her konuyla ilgili bol bol örnekler, "Ödevim" başlığı altında bir önceki konuyla ilgili alıştırma soruları ve en sonunda her ünite sonunda iki farklı test soruları yer alıyor.Diğer derslerde de, benzer şekilde öğrenci için en faydalı şekilde tasarlandığını görebiliyoruz. Defterim kitaplarında yer alan bölümlerden bazıları: "Sıra Sizde", "Dikkat edelim", "Aklımda kalanlar", "Bilgi havuzu", "Etkinlik", "Aklınızda bulunsun"

OGM Materyal 9.Sınıf Ders İşleme Defterim Kitapları - PDF indirin

9.Sınıf Matematik ders defterim indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Biyoloji ders defterim indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Fizik ders defterim indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Kimya ders defterim indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Coğrafya ders defterim indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Tarih ders defterim indirmek için TIKLAYIN
9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ders defterim indirmek için TIKLAYIN

Kitapları indirmek için açılanda sayfada üstte görüldüğü gibi "İndir" e tıklayın

9.Sınıf Defterim Cevapları-çözümleri

Kitaplarda yer alan alıştırma, test sorularının cevaplarına-çözümlerine, bazılarında kitap sonuna yer verilmiş bazılarında ise kitap sonundaki karekod ile ulaşılabiliyor.

Henüz MEB'in bu defterim 9.serisinin 11 Eylül'de okullar açıldığında dağıtılıp dağıtılmayacağını bilmiyoruz. Ama bu kitaplar öğrencilere ücretsiz dağıtılırsa, ilgili ders öğretmeni ders kitabı ile birlikte bu defterle, ek bir yayına gerek duymadan dersini yapabilir. Çünkü örneğin 9.sınıf matematik defterim de örneklerin çözümü yapılmamış ve altında boşluk bırakılmış.

9.Sınıf matematik defterim

9.Sınıflar için yayınlanan defterim kitaplarının sayfa sayıları: Matematik(397), Biyoloji(221), Fizik(311), Kimya(281), Tarih(220), Coğrafya(182),TDE(385)  

9.Sınıf Defterim'den ekran görüntüleri

    

ZEKİHABER.COM