Öğretmenlerin 2.dönem MEB'in verdiği Başarı Belgeleri de MEBBİS'e işlendi.

2021-2022 Yılı Öğretmenler, MEB'in verdiği Başarı Belgelerine MEBBİS'den nasıl ulaşacak? MEBBİS üzerinden öğretmenlere ve idarecilere verilen Başarı Belgeleri nasıl çıktı alınır? Öğretmenler Başarı Belgesinin nasıl yazdırılacağını merak ediyorlar. Biz de bu nedenle yazıyı derledik. MEb Başarı Belgesi ile ilgili en çok merak edilenler haberin devamında

MEB'in Öğretmenlere 2021-2022 yılı 1.dönem ve 2.dönem gayretleri için verdiği Başarı Belgeleri MEBBİS'den görülebilecek. Okul yöneticileri, öğretmen başarı belgesinin çıktısını alabilecek.

Okul idarecileri, Başarı Belgesi tanımlanmış tüm öğretmenlerin sertifikalarını  indırip, çıktı alabilir, ilgili öğretmenlere PDF olarak verebilir. Belgelerin birer çıktısı alınacak öğretmenlerin özlük dosyasına konulacak.

BELGE VE ÖDÜLLERİN EK HIZMET PUANINA KATKISI 

En fazla bir adet olmak üzere başarı belgesi alanlara 3 puan eklenecek, En fazla bir adet olmak üzere üstün başarı belgesi alanlara 4 puan eklenecek, En fazla bir adet olmak üzere ödül alanlara 5 puan eklenecek, Bu 3 maddeden en yüksek puan geçerli olacak. Örneğin bir öğretmen hem başarı hem üstün haşarı belgesi aldıysa normalde 3+4 olmak üzere 7 puan değil ikisi arasında en yüksek olan 4 puan alacak. Aynı şekilde bir öğretmen ödül ye üstün başarı belgesi aldıysa 5+4 toplamda 9 puan değil en yüksek olan 5 puan alacak. 

ÖĞRETMEN BAŞARI BELGESİNE ULAŞMANIN ADIMLARI

Öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER tarafından verilen Başarı Belgeleri MEBBİS sistemine tanımlandı.

Öğretmenler MEBBİS'e giriş yaparak şu adımları izleyerek Başarı Belgelerine ulaşabilir.

MEBBİS > Kişisel Bilgiler Modülü > Ödül Kaydı

Belge Tarihi:17.01.2022 - 01.06.2022
Türü:Başarı Belgesi
Veriliş Nedeni:Çalışkanlık
Veren Makam:Millî Eğitim Bakanlığı
Belge Sayısı:4144696
İşleyenin Adı:Millî Eğitim Bakanlığı
İşlem Durumu:İşlem bitti

MEBBİS üzerinden öğretmenlere ve idarecilere verilen Başarı Belgeleri nasıl çıktı alınır?

1- Kurum yöneticisi tarafından MEBBİS girişi yapılacak. Sol tarafta e-Personel Modülü sekmesine tıklanacak. 


2-
e-Personel Modülü tıklandıktan sonra gelen ekranda rapor al tıklanacak. 

3-Yukarıda işaretlenen yeri PDF Gösterici seçin. İlk sıradaki rapor olan Toplu Başarı Belgesi(Bakan) yazan yerin rapor kodu klasör simgesine tıklayın. 
4-
Başarı Belgesi tanımlanmış tüm öğretmenlerin sertifikalarını bu şekilde indırip, çıktı olabilir, ilgili öğretmenlere PDF olarak verebilirsiniz. Belgelerin birer çıktısı alınacak öğretmenlerin özlük dosyasına konulacak.