MEB Yaz Kurslarında öğretmenler ne kadar ücret alacak?

2022 MEB Yaz Kurslarında öğretmenler ne kadar ek ders ücreti alacak?

MEB Yaz Kurslarında öğretmenler ne kadar ücret alacak?

Milli Eğitim Bakanlığının ilk kez 2021-2022 yılı yaz tatilinde açağı yaz okulunda matematik ve ingilizce derslerinden yaz kursu açılacak. 

Bu kurslarda görev alacak öğretmenler yaz kurslarında ödenecek ücretin kaç lira olduğunu merak etmeye başladılar. Hele de ülkemizde ekonomik sıkıntının ciddi sıkıntılı bir noktada olması öğretmenler için kursun ücretini daha da önemli hale getirdi.

MEB Yaz Kursunda öğretmenler ne kadar ek ders ücreti alacak?

Aşağıdaki tabloda da görüldüğü gibi yaz kurslarında matematik ve ingilizce derslerinden haftada en fazla 12 saate kadar ders olabilecek. Bu durumda 1 ayda 4 haftaya göre hesap yapacak olursak; örneğin yaz kursunda görev alan bir matematik öğretmeni bir ayda en fazla 48 saat ek ders ücreti alacak. Biliyorsunuz MEB DYK kurslarda ödenen ek ders ücreti normal ek ders ücretinin iki katı. Haziran 2022 de kurs için ödenen ek ders ücreti 55,50 tl. Buna göre 48 saat yaz kursu veren ve %15 vergi diliminde olan bir öğretmen en az 48x55,50=2.664 TL ücret alacak. Tabi bu Temmuz maaş artışı ile daha artacak. Kısaca Temmuz- Ağustos da verilecek yaz kursunda ingilizce ve matematik öğretmenleri 3.000 TL ye yakın ek ücret alabilecekler.

Tabi okula evi uzak öğretmenlerin artık yol giderlerini de dikkate almaları gerekecek!

MEB YAZ KURSUYLA İLGİLİ BAZI HUSUSLAR

-Yaz okulları İlkokul 4.Sınıf, Ortaokul  5,  6, 7 ve 8. sınıflar ve lise 9, 10, 11 ve 12. sınıflar için açılacak.

-Yaz okullarına başvurular, 15-18 Haziran tarihleri arasında  e-kurs modülü üzerinden yapabilecek.

-Yaz okulunda açılacak kurslar 4. sınıf, 5-6. Sınıf (tek grup), 7-8. sınıf (tek grup), 9-10. Sınıf (tek grup) 11-12. sınıf (tek grup) şeklinde oluşturulan sınıf seviyelerinde oluşturulacak.

-Yaz okullarında görevlendirilen öğretmenler, 28-30 Haziran tarihleri arasında ÖBA üzerinden yapılacak 2 günlük bir eğitime alınacak

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2022, 13:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEGO
DEGO - 3 hafta Önce

sınıf öğretmeni kurs acarsa ders ücreti normal mi olacak yoksa dyk kursları gibi 2 kat mı olacak acıklık getirilmemiş

SIRADAKİ HABER