Türk-Eğitim-Sen Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu için MEB'e başvurdu

Türk Eğitim Sen Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun Çıkarılması İçin İmza Kampanyası Başlattı

Türk-Eğitim-Sen Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu için MEB'e başvurdu

Türk Eğitim Sen Genel Merkezi tarafından tüm Türkiye’de “Öğretmenlik Meslek Kanunu” çıkartılması için eş zamanlı ve 2 hafta sürecek Öğretmenlik meslek kanunu imza kampanyası başlatıldı. Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi de sendika binasında yaptığı bir basın açıklaması ile Nevşehir kamuoyu ve eğitim camiasına Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklamasını duyurdu.

Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç açıklamasında;

“Bilindiği gibi 23 Ekim 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 2023 Eğitim Vizyonu Tanıtım Toplantısı'nda Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun çıkarılacağı bilgisi verilmişti.

Ancak o tarihten bugüne kadar geçen iki yıllık sürede yasal düzenlemenin hayata geçirilmesi için bir adım atılmadı.

Türk Eğitim-Sen olarak, 657 sayılı DMK’dan kaynaklanan kazanılmış haklarımızı geriye götürmeyecek, öğretmenlik mesleğinin saygınlığını artıracak ve statümüzü sağlam bir zemine kavuşturacak bir meslek kanununu yıllardır talep ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde kamuoyuna ilan edilen 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ndeki en önemli taahhütlerden bir tanesi olan Öğretmenlik Meslek Kanunu bir an önce TBMM gündemine getirilmelidir. Bu süreçte, başta sendikalar olmak üzere tüm paydaşların ve çalışanların kanaatleri dikkate alınmalıdır.

Bu amaçla Türk Eğitim-Sen olarak, yasal düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi için 12-26 Kasım tarihleri arasında imza kampanyası başlatıyoruz.

Bütün meslektaşlarımızı, Türk Eğitim-Sen'in düzenlediği imza kampanyasına destek vermeye davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

TURK-EĞİTİM-SEN

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2020, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER