Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları-Soru Örnekleri

2022 Yılı Uzman öğretmenlik sınavına hazırlık için modül modül-konu konu deneme sınavlarını, örnek soruları bu sayfadan indirebilirsiniz.

Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları-Soru Örnekleri

19 Kasım 2022 de yapılacak Uzman öğretmenlik ÖBA'da yayınlanan konuların soru örneklerini, deneme sınavlarını ve cevaplarını aşağıdan indirebilirsiniz.

Sınav konuları modül modül ÖBA'da yayınlandı. Uzman öğretmenlik çalışma kitaplarına göre hazırlanan örnek soruları, deneme sınavlarını konu konu aşağıdan indirebilirsiniz.  Henüz MEB sınavla ilgili örnek soru yayınlamadı ama sınava hazırlanırken soru hazırlayan bir çok öğretmen, hazırladıkları sorularını, deneme sınavlarını paylaşıma açtılar. Zekihaber.com olarak bunları bir araya getirerek sizlere ulaştırmak için yoğun çalışıyoruz.Denemelerin tamamı cevaplı olacak.

Aşağıdan her konudan çok sayıda farklı deneme örneklerine ulaşabilirsiniz. Örneğin Ölçme ve değerlendirme ile ilgili 9-10 farklı deneme indirebilirsiniz. Şimdilik bir çok konudan 1-2 tane deneme, soru örneği olsa da zamanda bu sayı artacaktır.

Hangi modülden, konudan kaç soru çıkacağı aşağıda yer almaktadır. Uzman öğretmenlik sınavında, en çok 1.modül ve 3.modülden 15 soru sorulacak.

2022 Yılı Uzman Öğretmenlik Sınavına Hazırlık Deneme Sınavları

1. Öğrenme ve Öğretme Süreçleri - 15 
2. Ölçme ve Değerlendirme - 12 
3. Özel Eğitim ve Rehberlik - 15 
4. Eğitim Araştırmaları ve Ar-Ge Çalışmaları - 10
5. Eğitimde Kapsayıcılık - 12 
6. Çevre Eğitimi ve iklim Değişikliği - 10
7. Sosyal Etkileşim ve iletişim - 10
8. Dijital Yetkinlik - 8
9. Güvenli Okul ve Okul Güvenliği - 8 

Sınavda, 9 farklı konudan 100 soru sorulacak. 70 soruyu doğru yapan öğretmen uzman öğretmenlik ünvanı alacak.

18 Temmuz'da başlayan Uzman Öğretmenlik eğitimleri 5 Eylül 2022 de sona erecek. ÖBA'da 180 farklı ders videosunu izleyen öğretmenlerden mesleki çalışma şartlarını yerine getiren öğretmenler, 26 Eylül- 3 Ekim tarihleri arasında sınava başvuru yapacaklar.

Deneme Sınavlarındaki Soru Örnekleri
ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 04:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER