Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı iptal yada değişiklik durumu var mı?

MEB'e Cimer'den Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavının iptal ve değişiklik olma durumunu sorduk.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı iptal yada değişiklik durumu var mı?

1 Ağustos 2022 tarihi itibariyle, MEB'in 19 Kasım'da yapılacak Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı iptali konusunda yada değişiklik konusunda herhangi bir kararı yok. Zaten henüz açılan davalarla ilgili bir gelişme yok

Google'de şu ifadelerin çok arandığını rahatlıkla görebilirsiniz:"uzman öğretmenlik sınavı iptal edilebilir mi", "uzman öğretmenlik sınavı iptal olur mu","uzman öğretmenlik sınavı kaldırılacak mı"

Başta twitter olmak üzere bir çok sosyal medyada öğretmenlerin, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarının iptal edilmesiyle ilgili yoğun paylaşım üzerine MEB'in bu konuda bir adım atmadığını merak ettiğimiz için MEB'e CİMER'den sorduk.Cevabı bir kaç gün sonra geldi.

CİMER'e 2022 Kariyer Basamakları, Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı iptal Olup olmaması ile ilgili sorumuz:

"19 Kasım da yapılacak ökbs de sosyal medyadan dile getirilen tepki dikkate alınarak bir takım değişikler yada iptal olma durumu var mı?
Bu konuda en kisa sürede açıklama yapılması gerekiyor diye düşünüyorum."

Cevap: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) > ÖĞRETMEN YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (1 Ağustos 2022 tarihli cevap)

"Sayın Başvuru Sahibi;

Öğretmenlik kariyer basamakları iş ve işlemleri 12.05.2022 tarihli ve 31833 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

18.05.2022 tarihinde Bakanlığımız https://oygm.meb.gov.tr/www/uzman-ogretmenlik-ve-basogretmenlik-egitim-programi-ile-ogretmenlik-kariyer-basamaklari-yazili-sinav-duyurusu/icerik/988 adresinde yayınlanan duyuru ve eki takvim doğrultusunda yürütülmektedir.

Bilgilerinize rica ederiz."

WWW.ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 02:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 1 hafta Önce

Ben veli olarak çocuğumun sağlıklı bir şekilde eğitim almasını istiyorum.Yaz boyunca video karşısında yorulmuş.Sınav stresi içerisinde yeni eğitim öğretim yılına başlayacak öğretmenlerimizden başarılı bir yıl geçirmeleri beklenemez.Nihayetinde onların da aileleri çocukları var.Ailesine yeterince vakit ayırmak dinlenmek onların da hakkı.

Abdullah
Abdullah - 1 hafta Önce

Sınav iptal olsun. Bu sistem öğretmene de öğrenciye de hayır getirmez

Zafer yıldız
Zafer yıldız - 5 gün Önce

Bu sıcaklarda ders çalışan öğretmen yorgun olacak. Dinlenmemiş öğretmen öğrecilerine ne kadar faydalı olacak. Sınavda başarısız olacak öğretmen o morel bozukluğu ile ne kadar faydalı olacak. Öğretmenler arasında ayrım gayrım olacak huzur kaçacak. Kaldıki uzmanlık branjda olur. Bu sınavın brajla ilgiside yok. Bence yanlış bir uygulama. Vazgeçilnesi gerekir. Eğitim ve öğretime çok zararı olacak. Olan öğrencilere olacak.

Veli
Veli - 5 gün Önce

Yorgun öğretmenin ne kendine ne de öğrenciye faydası olur. Bir Sınavla uzman mı olur?

SIRADAKİ HABER