MEB, EBA'ya Çalışmalarda "Sözlü ve Yazılı Çalışma" sekmesi açtı.Öğretmen bu bölüm ile öğrencileri değerlendirebilecek.Ancak bu değerlendirmenin resmi bir geçerliği var mı yok mu, bu konuda MEB bir açıklama yapmadı.Bakalım zaman gösterecek.

Bu konuda resmi bir gelişme olursa burada paylaşırız zaten.

Biz EBA'da da yer alan şu bölümleri öğretmenlerimize rehber olması açısından aynen yayınlıyoruz.

"Çalışmalar" sayfası nedir?
Çalışmalar sayfasında öğretmenlerin öğrencilerin gönderdiği çalışmaları görebilir ya da yeni çalışmalar oluşturabilir. Öğretmen, tarihine, durumuna ve sınıfına göre filtreleyerek geçmiş ya da devam eden çalışmalarını inceleyebilir.

Sözlü ve Yazılı Çalışmalar Nedir?
Sözlü ve Yazılı Çalışmalar”, öğretmenlerin öğrencileriyle doküman transferi yapabileceği ya da öğrencilerine sözlü olarak çalışma iletebileceği bir çalışma ortamıdır. Öğretmen İstediği puanlama krtiterlerine göre hazırlayabileceği bu çalışmaları, öğrencilerinn cevaplarına göre yine EBA üzerinden notlandırabilir. 

Öğretmenler Sözlü ve Yazılı Çalışmayı Nasıl Oluşturabilir? (Tıklayınız)
Öğretmenler Gönderdiği Sözlü ve Yazılı Çalışmalara Nasıl Ulaşabilir? (Tıklayınız)
Öğretmenler Gönderdiği Sözlü ve Yazılı Çalışmaları Nasıl Değerlendirebilir?  (Tıklayınız)

Öğretmenler Notlarını Öğrencilerle Nasıl Paylaşabilir? 
Öğretmenler değerlendirmesini tamamladığı çalışmalarda “Raporu Yayımla” düğmesine tıklayarak notları öğrencileri ile paylaşabilir. Öğretmen notları paylaştığında öğrencilerine bildirim gidecektir. Öğrenciler “Sözlü ve Yazılı Çalışmalar” sayfasından öğretmenin değerlendirmesine göre verdiği notları görebilir. Öğretmen raporu yayımlanan bir çalışmada öğrencileri değerlendirip tekrar kaydetme işlemini seçerse daha önceden yayımlandığı notlar öğrencilerin sayfalarından kaldırılır. Bu yüzden öğretmen değişiklik yapmayacaksa öğrencilerin notlarını inceledikten sonra “Kapat” düğmesiyle çıkış yapmalı.

İbrahim SAKA - ZEKİHABER.COM