Öğretmenler 13-17 Kasım 2023 ara tatil haftasında yapılacak seminer, mesleki çalışma işgili MEB'in online yapılacak olmasına X sosyal medya hesabında #YüzYüzeSeminereHayır etiketiyle ciddi tepki göstermeye devam ediyor:

İşte online seminere karşı , yüz yüze seminer olmasına yönelik yapılan paylaşımlardan bazıları:

Öğretmenler sayfası : "Şu programa göre neden okula gelmeliyiz? Bir tane mantıklı açıklaması olan var mı! Herkes planını yapmış biletini almışken bir ay kala böyle bir karar alınmamalı! Kasım Seminerleri her zamanki gibi Online olmalıdır! ONLİNE olacak Semineri neden okula gidip orada izliyoruz? Online Seminer Online olmalıdır! "

Faceöğretmen: "Veliler öğretmeni döver ses yok! Veliler ara tatil kaldırılsın ister dikkate alınır.Ön çalışma olarak da öğretmenler ara tatilde okula çağırılır.Seminerin online da gayet güzel yapılabileceğini gördük. Okulda yüzyüze çağ mı atlatıyorduk? Eylül semineri dışında yüzyüze seminerin gereksizliği ortadayken bu geriye dönüş neden?"

Levent Kuruoğlu:"MEB Kasım seminerlerinin yüz yüze olacağını açıkladı.
Bakanlık artık günübirlik kararlarla yönetilmektedir. Bakanlığın bu plansız uygulamalarına yarın Ulus Meydanından cevap vereceğiz. @Yusuf__Tekin"

Uzman Öğretmenlik Sınavında yanlış doğruyu götürecek mi? Uzman Öğretmenlik Sınavında yanlış doğruyu götürecek mi?

- 5 günlük online yapılan seminerlerin hangi gerekçe ile yüz yüze yapılmasına karar verildi? Öğretmenlerin seminerlerine 2 gazeteci mi karar veriyor?#YüzYüzeSeminereHayır diyoruz ve tüm öğretmenlerin desteğini bekliyoruz.

- Tag hala gündemde 2. Sırada twit atmaya devam edelim.Herkes o tarihlere göre plan program yapmıs durumda.Bu karardan dönülünceye kadar elimizden ne geliyorsa yapacağız. #YüzYüzeSeminereHayır diyoruz sayın bakanım @Yusuf__Tekin bu haykırışa kayıtsız kalmayınız.Saygı ile

-Arkadaşlar günaydın,şu öğretmenler buluşmalarını yapamasanız mı artık,bir buluştunuz önlük müjdesi verildi,bir buluştunuz yüz yüze seminer😬bir hayırlı haber duymadık. 

- Bütün sorunlar halloldu  seminerler battı gözünüze. İnternet çağında yaşıyoruz. Herkes açsın izlesin. Okullar parasızlıktan temizlikten bı haber. Pansiyonlarda yemek ücreti yetişmiyor. Personel yok okul temizlenmiyor. Tüm derdiniz ara tatil mi? 
#YüzYüzeSeminereHayır 

- Öğretmenleri okulda toplayıp canlı yayınla Ankaradan video izletmek soğuk savaş döneminde kalmış ilkel bir uygulamadır. Okul gelişecekse kendi içinden alınacak insiyatif ile gelişir, video ile merkezden değil.

- Herkes planını yapmış biletini almışken bir ay kala böyle bir karar alınmamalı! 
Kasım Seminerleri her zamanki gibi Online olmalıdır! 

- Nasıl başlamıştık,  bak nasıl bitti?
Başlangıç: Öğretmenlerimizle istişare ederek kararlar alacağız.
Bitiş: Önlük,  mülakat, rotasyon, ara tatil kararı

- Çocuklar okula aç geliyor, temizlik görevlisi yok, her gün öğretmene şiddet haberleri geliyor. Bir ton sorun varken tek derdimiz seminer kalmıştı.

- MEB'in ara tatil çalışmaları, özel sektördeki "para veriyoruz bari mesai yaptıralım." anlayışına benziyor.

1-Mesleki çalışmalar ne zaman ciddi ve öğretmenin yararına olacak şekilde yapılacak?
2-MEB, bu çalışmaların öğretmenleri geliştireceğine inanıyor mu?

Ben inanmıyorum...

ZEKİHABER.COM