MEB Personel Genel Müdürlüğü, Uşak Valiliğine gönderdiği yazıda 17-20 Nisan tarihlerinde ÖBA üzerinden yapılan seminer çalışması için öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödeneceğini söyledi.

21 Nisan 2023 tarihinde resmi tatil olması nedeniyle öğretmenler 2.dönem ara tatil seminer çalışmasını bir gün eksik yaptıkları için öğretmenlerin alacağı ek ders ücreti konusunda tereddütler vardı. Bu tereddütleri gidermek için MEB konuya açıklık getirmek için resmi yazı ile konuyu cevaplandırdı.

Buna göre seminer çalışmaları 5 günden az ya da çok planlanması durumunda da yine haftada 15 saat ek ders ücreti ödemesi öngörülmektedir.

Bu nedenle 30 mayıs tarihine kadar ÖBA'daki mesleki çalışmaları eksiksiz tamamlayan (ÖBA üzerinden daha önce katılmadığı bir eğitimi tamamlayan) öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödemesi yapılacaktır.

Özetle 17-18-19-20 Nisan ara tatil için öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödenecek. Daha önce 12 saat girmiş olan okul idareleri bu görüş yazısına istinaden gerekli düzeltmeyi yapacaklardır.