2020-2021 yılında öğretmenler EBA'dan hangi işlemleri yapınca puanları artar yada puan alırlar? sorusunun cevabı haberimizde

2020-2021 yılında öğretmenler EBA'ya giriş yapıp aşağıdaki işlemlere göre puan yada puan alırlar.Bildiğiniz gibi öğretmenlerin puanları her eğitim-öğretim başında sıfırlanıyor.

Nitekim öğretmenler, bu yıl EBA sayfalarında sol üstte resmin hemen altında 2020-2021 yılı puanlarını görürler.

İşte öğretmenlerin EBA puanını artıran hususlar-iş ve işlemler:

Giriş Yapma: Düzenli olarak giriş yaptıkça puan kazanabilirsiniz.

 Öğrenci Portfolyosuna Katkı: Öğrencilerinizin akademik başarılarının yanı sıra katıldıkları projeleri ve ders dışı sosyal aktiviteleri paylaşabildikleri Portfolyo’lara yaptığınız katkılardan puan alabilirsiniz.

 İletişim İşbirliği: "Sayfam" alanında, öğretmen arkadaşlarınızla ve öğrencilerinizle iletişim hâlinde olarak eğitsel iş birliği ortamına katkı sağlayabilir, aynı zamanda puanlarınızı artırabilirsiniz.

 İçerik: İçeriklerde inceleme yaptıkça puanlarınızı artırabilirsiniz.

 İçerik Üretimi Sistemi: İçerik üretimi yapıp öğrencilerinizle paylaştığınızda puan kazanabilir, bu içeriklerin moderasyondan geçmesi durumunda puanınızı yükseltebilirsiniz.

 Öğrenme Yönetimi Sistemi: Öğrencilerinizle çalışma, sınav, ders listesi paylaştıkça ve öğrencilerinize ait raporları görüntüledikçe puan kazanabilirsiniz.