MEB, Öğretmen kariyer basamakları; uzman öğretmenlik-başöğretmenlik sınavıyla ilgili ayrıntıların MEB sitesinde yayınlanacak sınav kılavuzunda olacağını belirtti.

Daha önceden MEB sınav duyurusu yayınlamıştı. Bu duyuruya göre eğitimler yapıldı. Sınav başvuruları başladı ancak sınav kılavuzu yayınlanmadığı için öğretmenlerin sınavla ilgili soruları devam ediyor. Biz de bu nedenle ayrıntıları MEB'e sorma gereği duyduk. MEB, sınavla ilgili hususların sınav kılavuzunda olacağını söyledi.

MEB iletişim hattına öğretmenlerin 2022 Öğretmen kariyer basamaklarıyla iligili şu soruyu sorduk :”Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavları için sınav başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak ve sınavların e-sınav mı online olarak mı yapılacağı hakkında tarafıma bilgi paylaşılmasını istiyorum.”

MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu sorumuza şu cevabı verdi:
“Sayın Başvuru Sahibi, Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi üzerinden yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Öğretmen kariyer basamakları sınavı ile ilgili ayrıntılar meb.gov.tr adresinde yayımlanacak olan kılavuzda yer alacaktır. Bilgilerinize sunulur.”

Şu sorumuza ise 14 Ekim'de cevap verildi: "26 tarihinde başvurusu başlayan 2022 ÖKBS sınav başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak?"

"Sayın Başvuru Sahibi, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi üzerinden yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiştir. Talebiniz ilgili birime yönlendirilmiştir. Öğretmen kariyer basamakları sınavı ile ilgili kılavuz çalışmaları devam etmekte olup tamamlandığı zaman meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Bilgilerinize sunulur."

Kılavuzda uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavıyla ilgili merak edilen hususların netleşmesi bekleniyor.