Zeki Haber

Okul Servislerinde Yenilik

Okul Servislerinde Yenilik

Bilindiği gibi okul servisleri her geçen yıl getirilen yeniliklerle daha güvenli hale getirilmeye çalışılıyor.Son getirilen değişikler ile okul servislerinde yeni bir dönem başladı diyebiliriz.

Milli Eğitim Bakanı yaptığı açıklamada ; “Araçlarda bulundurulacak personelin eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yerine getirilecek. Bu sistemde de eksiklikler olabilir. daha iyi olurdu diye velilerimiz de olabilir. Bu konuda bir şikayet varsa bizim bakanlığımızın iletişim merkezi var 147. Buraya bildirirlerse biz de evlatlarımıza daha iyi bir hizmet veririz.” sözlerine yer verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Okul Servis Yönetmeliği’ne ilişkin basın açıklamasında bulundular;

Bakan Arslan’ın açıklamasından satır başları:

Araçlarda emniyet kemeri ve araç takip sistemi zorunlu hale getirildi.

Bakan Yılmaz’ın açıklamasından satır başları:

Sadece okulda verilen eğitimin kaliteli olması yetmez. İyi şartlarda taşınması kaliteli eğitimin olmazsa olmazlarındandır. Sağlıklı, güvenli ve kaliteli hizmet seviyesinin sağlanması için tüm görevlilerin uyum içinde olması ve servis denetiminin de aksatılmadan yürütülmesi esastır.

Komisyonda öğretmen ve veliler olacak.

Araçlarda bulundurulacak personelin eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yerine getirilecek. Bu sistemde de eksiklikler olabilir. daha iyi olurdu diye velilerimiz de olabilir. Bu konuda bir şikayet varsa bizim bakanlığımızın iletişim merkezi var 147. Buraya bildirirlerse biz de evlatlarımıza daha iyi bir hizmet veririz.

Bakan Soylu’nun açıklamasından satır başları:

Önemli olan uygulamaktır. Buna geçişte çok zorlayıcı değil, dikkatli ve güvenli bir takım kuralar oluşturulmuş. Velilerimiz, vatandaşlarımız rahat olsunlar. Tüm güvenlik önlemlerini almak bizim temel sorumluluğumuzdur.

Servis şoförleri her yıl aile hekiminden rapor alacak.

Emniyet kemeri ve takip sistemi zorunlu olacak

MEB servis şoförlerine sertifika verecek

Servis araçlarında araç filmi kullanılmayacak

İstismar, cinayet ve uyuşturucu suçu olanlar servis şoförlüğü yapamayacak

Servislerde öğretmen, reflektörlü yelek giyecek

Servis araçlarında güvenlik kamerası zorunlu olacak

Kurallara uymayan servis şoförlerinin izinleri iptal edilecek.

Bakanlarımızın açıklamaları bu şekildeydi..

Eğer yukarıdaki kararlar yerinde ve güzelce uygulanırsa, Çocuklarımızı okullara taşıyan servisler daha güvenli hale getirildiği ifade edilebilir ..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.