Milli Eğitim Bakanı Yusuf TEKİN, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin merakla beklediği okulda telefon kullanımıyla ilgili kısıtlamada yada yasak konusunda AA Editör Masası'nda açıklamalarda bulundu.

Telefon dersten önce teslim edilecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin cep telefonuyla derse girmesine ilişkin "Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler" açıklamasında bulundu.

Yani okula telefon getirmek yasak olmayacak. Sadece sınıflarda derse girerken telefon kullanımının önüne geçilecek.

İşte Bakan Tekin'in konuya ilişkin açıklaması:

Geçtiğimiz hafta bir genelge gönderdik. Genelgemizde başta obeziteyi gündemimize aldık. Bu önümüzdeki dönemin önemli problemlerinden biri. Dersten önce ilkokul, ortaokul ve lisede kadar dersten önce fiziksel aktivite yapılabilmesi için çalışıyoruz.

Atıl durumdaki okul bahçelerinin tekrar çocukların oyun oynayabileceği bir alana dönüştürülmesini önemsiyorum.

Asosyal çocuklarımızın sosyalleşebilmesi için yeni dönemde okul bahçelerine oyun parkları kuruyoruz.

Öğretmenlerden telefon konusunda rica edildi

Çocuklarımızın cep telefonlarıyla ilgili okul müdürleri gerekli tedbirleri aldılar. Derse girmeden çocuklarımız cep telefonlarını teslim edecekler. Aynı şekilde öğretmen arkadaşlardan da rica ettim, sınıflarda cep telefonuyla zaman geçirerek çocuklara kötü olmamaları konusunda."

Önümüzdeki günlerde değişecek lise yönetmeliğinde bu konuda bir madde yer alacak mı? Henüz bu konuda net bir açıklama yapılmadı.

Memurlar.net