Bu haberimizde öğretmenlere örnek olacak kalitede,oldukça orjinal, öğrenciyi motice edici, yaratıcı öğretmen karne görüşüne yer verdik.

Sınıf rehber öğretmenlerinin öğrencinin karnesine yazdığı, öğretmen için belki yapılması gereken bir görev gibi algılansada, öğrenci için çok daha anlamlı. Bu nedenle öğretmenler görüş yazarken, öğrenciye dönük, geleceğine yön verecek ifadeler olmalı. Tabi öğrenci ve veli de öğretmen görüşüne saygı duymalı...

Twitter'da dikkatimiz, çeken Metin ÖZDAMALAR öğretmenimizin paylaştığı, öğrencisi için yazmış olduğu öğretmen karne görüşü aynen paylaşıyoruz. Gerçekten de öğretmenin öğrencisine karne görüşü yazarken çok özendiği, öğrencisine harika bir mesaj verdiği ortada...Hele de son ifade , z kuşağı dediğimiz öğrenciler için yazılması gereken bir ifade..."..teknoloji diyeti uygulamayı unutma.."

Örnek öğretmen karne görüş yazısı:

"Sevgili Alperen, Ders başarını güzel ahlakınla, paylaşımcılıgınla ve dürüstlügünle taçlandırdın ve bu bir dönemlik görünen başarıyı yansıtan karne notlarından çok daha önemli. En büyük başarı iyi insan olmaktır. Karneyle birlikte sana yaz ayı için esnek bir çalışma planı, günlerini güzelleştirecek bir kitap, bitirince ekebilecegin bir tohum kalem ve tatlı bir başlangıç için çikolata hediyesi sunuyorum. Kitap okumayı, sokak hayvanlarına su vermeyi ve teknoloji diyeti uygulamayı unutma... "

Öğretmen karne görüşü