Maalesef birkaç özel okul dışında öğretmenlerin maaşı, asgari ücret ve biraz üstünde geziniyor. Özel okul öğretmenlerini destekleyen ünlülerden destek twitleri her geçen dün artmaya devam ediyor. Özellikle Kaan Sekban'ın bu konuda epey twit attığını söyleyebiliriz. Ayrıca bir çok basın organıda bu konuda öğretmenlere destek olmaya devam ediyor.

Kaan Sekban'ın özel okul ve öğretmen sömürüsü üzerine attığı tweet, günlerdir sosyal medyada gündem. Fahiş zamlar yapan kolej yönetimi, öğretmenleri asgari ücretle çalıştırdığını kabul etti.

İsmail KONCUK: "Öğrenciden 150-200 bin TL alan bazı anlı şanlı özel okullar, öğretmene asgari ücret verirken, adını hepimizin bildiği bir özel okul ise, ödediği asgari ücretin 3000 TL’sini elden geri alıyormuş. Bu tür sömürücülere en ağır yaptırımlar uygulanmalıdır."

Yalçın BAY (Anadolu Üniversitesi/Eğitim Fakültesi): "Özel Okullarda/Dersanelerde ki sömürü düzenine son verilmeli. Eğitimcilerin köle gibi çalıştırılıp, asgari ücrete Talim ettirilmesine son verilmeli. Özel Kurumlarda çalışan öğretmenler, devlette çalışan öğretmenlerin aldığı maaş + ek ders ücretini almalı.Öğretmenin onurunu ve özlük haklarını korumak öncelikle MEB'in, daha sonra da sözde Eğitim Sendikalarının görevii. Öğretmenin sırtından haksız kazanca son verilmeli."

Kaan Sekban: "Bütün duyarlı sanatçı arkadaşlarımı bu konuya ses çıkarmaya davet ediyorum. Mutsuz öğretmen, dar gelirli öğretmen hiçbir zaman çocuğunuza verimli olamaz. İnanın en pahalı okullarda bile olan bir durum. Özel okullarda öğretmene taban ücret şart."

Gülben Ergen: "Velilerden alınan ücret ile öğretmenlerimize verilen maaş arasındaki #uçurum korkunç. Öğretmenlerimizin yüzü gülsün. Teşekkürler "

Mustafa Sandal: "Bu konuyla alakalı gerekli düzenlemenin acilen hak ettiği şekilde yapılmasını iki çocuk velisi ve bu ülkenin bir vatandaşı olarak talep ediyorum... Ulu önderimiz Atatürk'ün de dediği gibi; "Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.""

Şahan Gökbakar :"Her koldan @KaanSekbann a garip garip laf yetiştireceginize ögretmenlere verilen asgari ücreti düzeltin bence. Ögretmenlik kutsal bir meslek.Özel okullar,velilerden yüzbinlerce tl alıp asagri ücretle ögretmen çalıştıramazsınız.Acilen bu konu düzeltilmeli.Öğretmenlerin yanındayız!"

FOX Haber: "Öğretmenlerin hakkını savundu kovuldu. Tatilde çalışması istenen özel okul öğretmeni itiraz edince işinden oldu."

Evrensel Gazetesi: "Ara tatilde öğretmenleri çalışmaya zorlayan Tuzla Eğitmen Koleji, karşı çıkan öğretmeni işten attı. Kurum önünde bir araya gelen meslektaşları özel okul patronlarına seslendi: “Haklarımızın bilincindeyiz. Özel okullardaki sömürü devri sona erecek"

Türk Eğitim-Sen:"Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, özel okul öğretmenlerinin asgari ücretin altında maaş aldığına dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sıkı bir denetim yapması gerektiğini bildirdi."