Zeki Haber

PÖH Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

PÖH Sözlü Mülakat Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

polis özel harekat sözlü mülakat sonuçları ile ilgili görsel sonucu

19. dönem POMEM öğrenci alımı sürecinde başlanan Polis Özel Harekat (PÖH) alımı için adayların bekleyişi devam ediyor. Bu kapsamda başvurularını yapan, tüm aşamaları tamamlayan adaylar şimdi merakla PÖH sözlü mülakat sonuçları için bekliyor. Sonuçları uzun süredir bekleyen adayları sevindiren açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Bakan Soylu açıklamasında sonuçların kısa süre içerisinde açıklanacağını duyurdu.

PÖH sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu… Polis olmayı hayal eden ve bu nedenle alımlar sürecinde başvuruda bulunan binlerce aday 2016 yılının son döneminde fiziki mülakatlardan geçmişti. Ardından sözlü mülakatlar için ciddi bir süre geçmişti. Bu yıl 27 Şubat’ta başlayan sözlü mülakatların tamamlanmasının ardından adaylar şimdi merakla PÖH sözlü mülakat sonuçları için bir açıklama yapılmasını bekliyor. Bu konuda adayları rahatlatan açıklamayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Soylu, PÖH sözlü mülakat sonuçlarının kısa sürede açıklanacağını söyledi.

Bakan Soylu’dan mülakat sonuçları açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında 10 bin PÖH alımı konusuna değindi. Bakan Soylu açıklamasında, “Mülakatlar bitti, son düzenlemeler yapılıyor, çok yakın zamanda sonuçlar açıklanacak” ifadelerini kullandı.

Özel Harekat Polisi olmak için gereken şartlar nelerdir?

Polis olma hayalinde olan gençlerimizin sayısı bir hayli fazla. Yapılacak 10 bin PÖH alımı için adaylarda bazı kriterler aranıyor. Öncelikle T.C. vatandaşı olmak gerekiyor. 28 yaşından gün almamış olmak ve en azından lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmak gerekiyor.

Polis maaşları ne kadar?

Polis maaşları göreve göre değişiyor. Trafik polisi olarak görev yapanlar 3 bin 400 ila 4 bin TL arasında maaş alırken, Çevik Kuvvet Polisi olanların maaşı 3 bin 800 ila 4 bin 500 TL seviyelerinde. Özel Harekat Polisi olanlar ise 4 bin 500 ila 5 bin TL arasında maaş alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2014 - ... Zeki Haber - Tüm Hakları Saklıdır.