Aşı olmayan öğretmenlerin PCR testi nasıl takip edilecek?

Hem okul idareleri hem de aşı olmamış öğretmenler için PCR testinin nasıl takip edileceği günlerdir merak konusuydu. Bu konuyla ilgili açıklama getirildi.

Aşı olmayan öğretmenlerin PCR testi nasıl takip edilecek?

MEB, aşı olmayan öğretmenlerin canını ciddi sıkacak bir açıklama yaptı:"PCR testi yaptırmayan öğretmen derse giremeyecek"

Konuyla ilgili Yenişafak Gazetesinde EBRU KARATOSUN imzalı şu haber yer aldı:

"Öğretmenlerin her gün Elektronik Takip Sistemi'nden takip edildiğini aktaran Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri "PCR testi yaptırmayan öğretmen derse giremeyecek" dedi.

Okulların açılmasıyla beraber aşı olmayan öğretmenlere yönelik getirilen PCR testi zorunluluğunun ardından, gözler bu sürecin nasıl ilerleyeceğine çevrildi.

Edinilen bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin test olup olmadığını adım adım takip ediyor. Bazı öğretmenlerin PCR testini yaptıramadığı, ancak bunun hastanede yaşanan yoğunluktan kaynaklı ya da test sonucunun çıkmaması sebebiyle olduğu belirtiliyor. Ancak, bu durumu suiistimal eden öğretmenlere yönelik idari işlemlerin yapılması gündeme gelebilecek. İl Hıfzıssıhha Kurulları Kararları doğrultusunda hareket edileceği ifade edilirken, Ankara ve İstanbul'da zorunlu PCR testine yönelik alınan kararlara da dikkat çekildi.

Bakanlık yetkilileri "18 yaş üstü, aşı olmayan herkese PCR testi zorunluluğu getirildi. PCR testi yaptırmayan öğretmenler derse giremeyecek. İl Hıfzıssıhha Kurullarının kararları doğrultusunda buna uymayan herkese aynı işlem uygulanacak" dedi. Bakanlık yetkilileri, vaka sayıları, aşı olan, temaslı ya da yakın temaslıların, hatta ailesinde vaka olup olmayan öğretmenlerin bile Elektronik Takip Sistemi'nden her gün takip edildiğini aktardı. İl ve ilçelerdeki bütün okullardan anlık bilgi akışının sağlandığı belirten Bakanlık yetkilileri "Bu süreçte çok kontrollü gitmemiz gerekiyor" değerlendirmesini yaptı."

YENİŞAFAK

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER