Atılla Ölçüm, İlkokul ve ortaokulda 1.dönem notlarıyla ilgili açıklama yaptı

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atılla Ölçüm, İlkokul ve ortaokulda 1.dönem notlarıyla ilgili açıklama yaptı

Atılla Ölçüm, İlkokul ve ortaokulda 1.dönem notlarıyla ilgili açıklama yaptı

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, MEB'in Ölçme Değerlendirme uygulamaları hakkında açıklamalarda bulundu:
1- Meb’in alandan kopuk, gerçeklerden uzak, hukuki açıdan da tutarsız günübirlik kararları çözüm üretmiyor, öğretmeni dipsiz bir kuyuya atıyor. Tutarsızlık eğer bir başarı ölçütü olsaydı, bakanlık kesinlikle Onur belgesi alırdı.
2- Milli Eğitim Bakanlığı öğretim yılı başında uzaktan eğitime devam edilmesine,canlı derslere katılımın zorunlu olmadığına, öğrencilerin kazanımların tamamından sorumlu tutulacağına dair aldığı karardan sonra şimdi de öğrencilere ders etkinliklerine katılımlarına göre not verilmesi istemektedir.
3- Ders etkinliklerine erişim ve katılım imkânlarında var olan bölgesel, yöresel ve kişisel eşitsizlikler göz önüne alındığında, eşit olmayan şartlarda yapılacak her türlü ölçme-değerlendirme faaliyeti, objektif kıstaslara dayanmayan sonuçlar doğuracaktır.
4- Çocuklarımız uzaktan eğitim görüyor, öğretmenlerimiz uzaktan ama candan eğitim veriyor, fakat görünen o ki bakanlık eğitime de öğretmene de öğrenciye de çok uzaktan bakıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER