Eğitim-Bir-Sen DYK'nın uzaktan eğitim yoluyla yapılmasını istedi

Eğitim-Bir-Sen MEB'den, Destekleme ve Yetiştirme kurslarının uzaktan eğitim yoluyla yeniden başlatılmasını istedi.

Eğitim-Bir-Sen DYK'nın uzaktan eğitim yoluyla yapılmasını istedi

Eğitim-Bir-Sen Milli Eğitim Bakanlığı'na, 8 ve 12.sınıf öğrencileri için Destekleme ve Yetiştirme kurslarının uzaktan eğitim yoluyla yeniden faaliyete geçirilmesi için talepte bulundu.

Eğitim-Bir-Sen'in DYK'nın yeniden uzaktan yapılması ile ilgili haberi

"Destekleme ve yetiştirme kursları uzaktan eğitimle yeniden faaliyete geçirilmelidir

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na müracaatta bulunarak, destekleme ve yetiştirme kurslarının, 8 ve 12. sınıflarda bulunan öğrenciler için, uzaktan eğitim yoluyla yeniden faaliyete geçirilmesi yönünde düzenleme yapılmasını talep ettik.

Kovid-19 salgınına karşı ülke genelinde alınan önlemler kapsamında resmî ve özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 4 Ocak 2020 tarihine kadar ara verilmiştir. Yine Bakanlık, 2.12.2020 tarihinde, merkezî sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayacağını, öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olacağını duyurmuştur. Aynı duyuruda, öğrencilere sınava hazırlık sürecinde destek kaynakların sunulacağı ve bu alandaki bütün ihtiyaçların karşılanmaya devam edileceği ifade edilmiştir.

Destekleme ve yetiştirme kurslarının uzaktan eğitim yoluyla yeniden faaliyete geçirilmesi, 8 ve 12. sınıflarda bulunan öğrencilere sınava hazırlık sürecinde katkıda bulunacak; öğrenci ve velilerde öğrenme kayıpları yönünde oluşan kaygının giderilmesini ve sınava yönelik destek ihtiyacının karşılanmasını sağlayacaktır.

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü yazısı
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü yazısı
MEB Ortaögretim Genel Müdürlüğü yazısı
MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü yazısı"

Eğitim-Bir-Sen'in DYK uzaktan yeniden başvurusuna yapılan yorumlar:

- Öğrencilere sordunuz mu? 12.Snf ve 8.snf giden iki kızım var. Canlı derslerde ağladıklarını bilirim. Canlı dersler onları bu kadar yorarken bir de dyk mı uzaktan eğitim olsun diyorsunuz? Çocuklar zaten günde 7 saat canlı ders yaparken bir de hafta sonlarını doldurun oldu.
-Çocuklarımızı çok fazla ekrana mahkum ediyoruz. Uzun vadede zarar vereceğiz. Yüz yüze olmadıktan sonra DYK yapılmasın..
-Ayrıca taşrada ki her öğrenci canlı derslere eşit şartlarda girebiliyor mu? Bu yıl ki öğrencileri okula bile gitmeden MEB tüm müfredattan sorumlu tutuyor   asıl konuşulması gereken bu bence
-Yüz yüze olabilir ama uzaktan dyk gereksiz. Amacınız öğretmen para kazansın ise olabilir.
-Umarım ekders kaygısı yoktur bunun gerisinde.
-Çok yerinde bir başvuru olmuş. DYK katılımın isteğe bağlı olduğu ve belli sayıda öğrenci ile açılan kurslardır.
- Bu uzaktan eğitime katılma imkanı olmayan 8 ve 12.sınıf öğrencileri için bir başka haksızlık olacak!..Açılmamalı uzaktan!..Eğer böyle bir karar çıkarsa köylerde yüz yüze olmaı bu kadar net!
-Çok da lazım değil. Sürekli ekran başındalar haftasonu da mı bilgisayar başında beklesinler?

Celal DEMİR - ZEKİHABER.COM

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 21:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER