2021 MSÜ Soruları zor muydu? kolay mıydı?

2021 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı soruları zor muydu? kolay mıydı? vb soruların cevabını öğrencilerden dinleyelim.ÖSYM soruların %10'unu yayımladı.

2021 MSÜ Soruları zor muydu? kolay mıydı?

4 Nisan 2021 günü yapılan 2021 MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı soruları zor muydu? kolay mıydı? vb soruların cevabını YKS sınavına giren öğrenciler merak ediyorlar.

Şimdiden öğrenciler google ye "2021 MSÜ matematik soruları nasıldı? zor mu kolay mı?", "2021 msü fen nasıldı?", "2021 msü türkçe soruları nasıldı?", "msü 2021 sosyal soruları nasıldı?" vb sorular sorulmaya başlandı bile

Bu arada ÖSYM açıklama yaparak soruların %10'unu yayımlandığını duyurdu.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ) bu gün yapıld. MSÜ 2021, 81 ilde 95 merkezde kovid-19 salgınına karşı tedbirler alınarak düzenlendi.

4 Nisan 2021 günü saat 10.15'te başlayan MSÜ'de, adaylara 120 soru için 135 dakika süre verildi.

Sınav görevlileri ve adayların Kovid-19 durumları, HES kodları aracılığıyla takip edildi.Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında hiç kimse okul bahçelerine alınmadı.

Şimdilik sadece sınava girmiş öğrencilerin görüşlerine göre sınav soruları hakkında bilgi edinebiliyorsuz.İlerleyen saatlerde yada günlerde konuyla ilgili uzmanlar da  görüşlerini dile getireceklerdir.

2021 MSÜ Soruları zor muydu? kolay mıydı?

Sınav biter bitmez adaylar , sosyal medyada sınav soruları ile ilgili yorumlarını, görüşlerini paylaşmaya başladılar. Özellikle #MSU2021 hashtagı ile twitterda görüşlerini şöyle dile getirdiler.

Bu görüşler 2021 MSÜ sorularının zorluğu yada kolaylığı konusunda az çok bilgi veriyor.

*Matematik Süre iyi kullanıldığında ortalama birinin çok rahat yirminin üzerine çıkabileceği kadar kolaydı ortaydı.Türkçe geçen senenin TYT'sine oranla kolaydı ama yine de fazlasıyla uğraştırıcıydı. 
Sosyal alışık olduğumuz TYT gibi değildi çok fazla bilgi istiyordu.

*Fen çok basit,mat orta altı,sosyal orta zor ve türkçe klasik ösym tipi

*Türkçe - orta , orta-zor
Sosyal Bilimler - Kolay , Orta
Matematik - zamanım yetmedi çok ama ortaydı
Fen - bana zor geldi çünkü çalışmadım.

*Ama Türkçede çalışan için çerez sorular da vardı hocam dil bilgisi için özellikle

*Türkçe geçen senekilerle aynıydı. Orta denebilir zorluğuna. Matematik çok zaman alıyordu ama zor değildi, ortaydı. Sosyal geçen senelere göre kolaydı bilgi değil yorum ağırlıklıydı. Fen yorumdan çok bilgi istiyordu fakat zor değildi.

*Türkçe kolaydı ama zaman kaybettiren soru tarzları matematik basit , tarih zordu, fen aşırı kolaydı,

*Ya Türkçe kolay mı zor mu anlamadım ama aşırı kafa yoran bir şeydi.Girmeden önce ortalama 30-32 yaparım diye düşündüm ama 24te 28'de gelse 30 da gelse şaşırmam. He birde Türkçe çok zaman kaybettirdi. Matematiğe zaman kalsaydı ortalama net 20 üstüne çıkılırdı. Sosyalde ortaydı.

*Hocam benim en son girdiğim sınav geçen senenin Haziran ayında girdiğim YKS sınavıydı üniversite kazandım elhamdulillah ondan sonra ne sınava girdim ne ders çalıştım ona rağmen güzel geçti Türkçe güzeldi ama bazı paragraflar yabancıydı ve zordu matematik güzeldi tarih iyiydi.

*Türkçe çok kolaydı uzun karmaşık parağraflar hiç yoktu sosyal normaldi fen kolaydı. Her zaman ki gibiydi ama fizikte bi tane soru diğerlerine nispeten zordu matematik aşırı kolaydı ortaokul matematiği sorulmuş resmen.

*Türkçe uğraştırıcıydı kelime oyunları dolambaçlar vardı kolaydı ama zaman alıyordu.Matematiğe zamanım yetmedi ama orta-kolaydı.Fen ve sosyal kolaydı.

*Türkçe TYT ile kıyaslanırsa kolaydı, uzun paragraflar yoktu. Sosyal bir önceki yılların MSÜ sınavlarına oranla kolaydı,daha az bilgi istiyordu. Matematik kolaydı.Süre kontrol edildiği sürece güzel bir sonuçla çıkılabilir bu sınavdan.

*Dil bilgisi çok kolaydı ama paragraf soruları baya zaman kaybettirdi. sosyal genel olarak kolaydı. Fen hakkında yorum yapamıyorum, matematik de bence zordu çıkmış sorulara göre

*Türkçe fazla kolay ozellikle dil bilgisi çok basit düzeydi sosyal biraz zordu fen aşırı kolaydı. Matematik 12 orta zor soru dışında kolaydı.

*Kırmızı :Türkçe sorularına ayırdığım zaman
 Turuncu:Kalamar sorusuna ayırdığım zaman
 Sarı:Sosyal sorularına ayırdığım zaman 
 Mavi:Matematik sorularına ayırdığım zaman

*MSÜ den ümidi kesip hala yks şansım olduğu aklıma gelmiştir.

2021 MSÜ SORULARI VE CEVAPLARI (%10 YAYIMLANDI)

DUYURU (04 Nisan 2021)

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2021-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

04 Nisan 2021 tarihinde uygulanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2021-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 04 Nisan 2021 tarihinde saat 13.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirme Sınavı (2021-MSÜ) Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı  (% 10)

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER