Öğretmenler 2020 AÖF Görevli Ücretine Tepkililer

Öğretmenler 2020 AÖF Görevli Ücretine Tepkileri Var

Öğretmenler 2020 AÖF Görevli Ücretine Tepkililer

Her yıl MEB ve ÖSYM sınavlarında görev alanların görevli ücretleri maaş oranında artarken son 2 yıldır Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınavları görevli ücretleri hiç değişmedi.Bu duruma sınavda çok azda olsa görev verilen öğretmenlerin tepkileri var.

2020 AÖF Görevli Ücretleri
Salon Başkanı: 100 TL
Gözetmen: 90 TL

Öğretmenlerin 2020 AÖF sınav görevli ücretleri ile ilgili tepkilerini dile getiren ifadeler:

*AÖF yüz yıldır aynı ücretleri ödüyor, zam mam yapmazlar. Utanmadan bir de 4x90, 4x100 yazmışlar :) Sanki 4 oturum var, olsa bile 4 oturum görev çıkıyormuş gibi.
*En az 3 oturum başkan olursa kabul ediyorum aöf'ü. Bunun dışında anında iade. 90 lira için köleliğe gerek yok.
*Ücretler gerçekten çok düşük, ben de aöf görevini iade ettim. Ancak ücretli öğretmen arkadaşlara görevlendirme yapıldığı için bizim reddetmemiz işe yarar mı bilmem?
*Kimsenin öğretmene eyvallahı  maalesef yok.Sınav istemiyor musun hemen   özel okullardan öğretmen talep ediyorlar,olmadı ücretli öğretmen ya da diğer kurumlar.Çok kıymetli sendikalarımız zahmet edip ilgilenseler böyle bir durum olmaz.Geçen yıl herkese TYT-AYT sınavlarında nerdeyse ikişer sınav çıkarken bana iadenin iadesinde TYT gözetmenlik çıktı.Başkana nerede çalıştığını sordum özel okul öğretmeniyim dedi.Ayrıca benim kızım yaşındaydı.
*Anadolu Aöf görevli ücretlerine yine zam yapmamış.Ne denir ki yazık! Sabahın köründe geliyorsun aldığın para 90 - 100 TL. Okulumda sınav yapılmasa kaydımı hemen silerdim.
*Aöf'de ne inatçı çıktı arkadaş!
*Ben sınav görevi almıyorum. Hatta sistemden de şimdilik çıktım...kim alırsa alsın
*AÖF ücretleri gerçekten komik..
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER