Sivas Ticaret Borsası 55 tablet bağışladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sivas Ticaret Borsası, Sivas'taki ihtiyaç sahibi 55 adet EBA uyumlu tablet hediye etti.

Sivas Ticaret Borsası 55 tablet bağışladı

Tablet hediyesi ile ilgili Siva Milli eğitim Müdürlüğü'nün haberi:

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sivas Ticaret Borsası, Sivas'taki ihtiyaç sahibi öğrenciler için EBA uyumlu tablet bilgisayar desteği sağladı. Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, Başkan Yardımcısı Hilmi Gül ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı'yı ziyaret ederek 55 adet EBA uyumlu tablet bilgisayarı teslim etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin uzaktan eğitim imkânlarından faydalanması için başlattığı kampanya hakkında bilgi veren Hastaoğlu, bu kapsamda Sivas'taki ihtiyaç sahibi öğrenciler için 55 adet tablet PC alındığını söyledi.

Hastaoğlu; "Yaklaşık 1 yıldan bu yana dünyada etkili olan pandemi sebebiyle bu yılki eğitim yardımımızı uzaktan eğitime destek vermek amacıyla tablet olarak yapıyoruz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Borsamızın katkılarıyla alınan tablet bilgisayarları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak üzere Milli Eğitim Müdürümüze teslim ediyoruz. Bu tablet bilgisayarlar EBA'ya uyumludur. Bundan sonraki dönemde de eğitim yardımlarımız devam edecek." Dedi.

Eğitime verilen bu anlamlı destek dolayısıyla teşekkürlerini ileten Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.

Savaşçı; "Mart ayından itibaren okullarımız kısa süreli açılsa da uzaktan eğitime geçildi. Uzaktan eğitimin en önemli rollerinden biri de tabletlerdi. Sivas'ta çok şükür tablet ihtiyacımız olmadı. Özellikle, Valiliğimiz, Belediyemiz ve Kaymakamlıklarımız bu konuda çok büyük destek verdiler. Her zaman eğitimin yanında olan Ticaret Borsasına da teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, ne zaman ihtiyacımız olsa bizlere yardımcı oldular. Bakanlığımızın belirlediği kriterler doğrultusunda biz de bu 55 tableti çocuklarımıza ulaştıracağız. İnşaallah, hayırlara vesile olur. Ben başkanıma ve yönetim kuruluna tüm eğitim camiası adına teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halime
Halime - 2 yıl Önce

Süleyman

SIRADAKİ HABER