Soru Kalesi, Türkiye Geneli yapacağı 2023 LGS, TYT,AYT deneme sınavlarında birinci olacak öğrencilere burs ödülü verecek .Sayısal,Eşit Ağırlık ve Sözel Türkiye birincileri 10.000 TL, LGS Türkiye birincisine 5000 TL burs ödülü verilecek. Ayrıca her ilde ilk 100 e giren öğrencilere sınava hazırlık paketi verilecek.Başvurular devam ediyor!

TÜRKİYE GENELİ DENEME SINAVI YÖNERGESİ SINAV BAŞVURULARI
1. Bu deneme sınavı Türkiye geneli ödüllü bir deneme sınavıdır. 
2. Sınav başvuruları, anlaşmalı bayi ve sınav merkezi olan kurumlardan yapılacaktır. 
3. Başvurular sınava girecek öğrenci ve yakını tarafından yapılabilir. 
4. Sınav için son başvuru tarihi 7 Ocak 2023 Cumartesi günüdür. 

BURS İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
• Ödüller katılımcıların TYT-AYT puanına göre; MF Türkiye 1.sine, TM Türkiye 1.sine ve TS Türkiye 1.sine verilecektir. Burs miktarı kazandığı üniversitenin ilk yılında 10 ay olacak şekilde ayda 1000 TL olarak belirlenmiştir. 
• Burs 2023-2024 eğitim öğretim döneminde verilecektir. 
• Bursu hak eden öğrenci, üniversiteye kayıt yaptırmak zorundadır. (Üniversiteyi kazandığı halde kayıt yaptırmayan öğrencilerin bursları iptal edilecektir.) 
• Sınava giren her öğrenciye Kurs Senle akıllı eğitim platformunda dijital matematik dersi ücretsiz olarak hediye edilecektir. 
• Her ilde ilk 100’e giren tüm öğrencilere Kurs Senle’den tüm dersleri içeren dijital paket hediye edilecektir. 
• Bursu kazanmış olan öğrenci, burs hakkını başkasına devredemez. Burs başka bir eğitimöğretim yılına aktarılamaz. 
• Burs kazanan öğrenciler, Soru Kalesi Yayınları’na öğrenci belgeleri ile başvurabilir. 
• Puanları eşit olan öğrencilerin doğum tarihleri esas alınarak sıralama yapılacaktır. 
• Bir öğrenci sadece bir ödül kazanma hakkına sahiptir. (Birden fazla alanda derece yapan öğrenci tek bir ödül alacaktır) 
• Kopya çektiği tespit edilen adayların sınavları ve kazandıkları burs iptal edilecektir. 

Soru Kalesi TYT-AYT deneme sınavları

ÖNEMLİ TARİHLER
Soru Kalesi Ödüllü DenemeKitapçıkların Toplanması Ve Öğrenciye Dağıtımı Sınavlar uygulandıktan sonra soru kitapçıkları toplanacaktır. Öğrenciler sınav bittikten bir gün sonra sınava girdikleri sınav merkezinden kitapçıkları alabilirler. 

SINAV SONUÇLARI
• Sınava katılan öğrenciler ve değerlendirme sonuçlarına ulaşmak isteyen kurumlar sınav sonuçlarına 20 Ocak 2023 Cuma gününden itibaren T.C. Kimlik numaraları ya da sınav bilgileri ile https://online.denemekalesi.com/ adresinden “SONUCA BAK” bölümünden ulaşabilirler. 
• Sınava giren öğrenciler, cevap anahtarını 17 Ocak 2023 Salı günü saat 10.00’dan itibaren www.sorukalesi.com adresinden edinebilir. 

SINAVIN DEĞERLENDİRMESİ
 • Sınavın doğru olarak değerlendirilebilmesi için; öğrencilerin, optik formdaki 
“Adı Soyadı, Öğrenci Numarası, Sınıf/Şube, Alan, Kitapçık Türü, T.C. Kimlik Numarası, Cep Telefonu, İl Kodu ve Oturum Bilgisi” alanlarını doğru ve eksiksiz olarak doldurması gerekmektedir. 
(Bilgilerini doğru kodlamayan öğrenciler sistemden sonuçlarını göremeyecektir. Öğrenciler Sonuçlarını kurumlarından öğrenebilirler.) 
• Optik form kodlama hatalarından kaynaklı sorunlardan yayınevi ve bayiler sorumlu değildir. 

SINAV DEĞERLERİNDİRMESİ YAPILACAK KURUMLARIN DİKKATİNE:
Sınav merkezi olan kurumlar sınav bitiminde: 
1. Sınav optiklerine ait FMT dosyalarını Soru Kalesi web sitesinden “Cevap Anahtarı” ve “Optik Form” bölümüne girerek dosyaları indirebilirsiniz. 
2. Sınav Okuma İmkânı/ Optik Okuyucu var ise optik formları okutup txt/dat dosyaları (İl- İlçe/ Kurum Adı/ Sınav Türü (TYT- AYT)/ Mail Adresi/ İrtibat Telefonu) hazırlanarak https://online.denemekalesi.com/ adresinden değerlendirme yapabilir. Problem oluşması durumunda akademi biriminden (0532 057 60 20) destek alabilirsiniz. 
3. Sınav okuma imkânı yok ise TYT ve AYT optik formalarının kodlamaları kontrol edilerek, karışmayacak bir şekilde, ayrı ayrı paketleyip Soru Kalesi Yayınları’na gönderilebilir. (Kargolar peşin ödemeli olmalıdır. Karşı ödemeli kargolar yayınevi tarafından teslim alınmayacaktır.) 

Soru Kalesi 2023 LGS deneme sınavları

OPTİK GÖNDERİM BİLGİLERİ
Adres: Kocasinan Merkez Mah. Mahmutbey Cd. Tezcan Sitesi No:345/A Bahçelievler/İstanbul Telefon: 0212 602 00 33/ Ölçme Değerlendirme: 0532 057 60 20 

GEREKLİ BİLGİLER
• Deneme sınavını kırtasiyelerden ve anlaşmalı bayilerden tedarik eden kurumlar; sınavın okuma/değerlendirme işlemlerini ilgili kırtasiyeden yaptıracaktır. 
• Okuma imkânı olmayan kurumların gönderdiği optik form paketlerinin üzerine (İl- İlçe/ Kurum Adı / Sınav Türü (TYT- AYT)/ İrtibat Tel. / Mail Adresi (Sınav sonuçlarını göndermek için) mutlaka yazılmalıdır. 
• Optik formları Yurtiçi Kargo firması ile anlaşmamız olduğundan bu firma ile gönderebilirsiniz. Karşı ödemeli kargolar teslim alınmayacaktır.
• Bayilerin Türkiye Geneli Deneme Sınavı’nı en geç 19 Ocak 2023 Perşembe saat 18.00’e kadar https://online.denemekalesi.com/ adresine yüklemeleri gerekmektedir. 
• Öğrenciler soruların video çözümlerine, “www.kurssenle.com.tr” web sitesinin anasayfasından ücretsiz olarak indirerek giriş yaparak ulaşabilirler.