EBA'ya Girişte 6-8 GB Mobil Nasıl Kullanılır?

Cep Telefonu Hatlarından EBA'ya aylık 6 GB'a kadar ücretsiz giriş yapılabilir.EBA'ya Girişte 6 GB Mobil Nasıl Kullanılır? sorusunun cevabını aşağıdan bulabilirsiniz.Bimcell 8 GB hediye veriyor!

EBA'ya Girişte 6-8 GB Mobil Nasıl Kullanılır?

MEB,bu gün EBA ile ilgili "Eğitimde Fırsat Adaleti" sloganı ile kapsamlı bir tanıtım gerçekleştirdi.Bunlardan biri de EBA'ya girişte MOBİL hatlardan bedava giriş konusuydu.

Turkcell,Turk Telekom,Vodafone,Bimcell aboneleri her ay  EBA'ya giriş için ÜCRETSİZ MOBİL İNTERNET hediye ediyor.

Millî Eğitim Bakanlığı, dijital eğitim platformu olan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) yeni dönem lansmanını gerçekleştirdi. "Eğitimde Fırsat Adaleti" çerçevesinde tümüyle yenilenen Eğitim Bilişim Ağı'nın içeriği; etkileşimli okul kitapları, ders anlatım videoları, sınavlar ve uygulamalar ile güncellendi. Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan EBA, öğrencilerin ve öğretmenlerin duydukları pek çok ihtiyaca karşılık veriyor. Yenilenen modern ve sade kullanıcı ara yüzü ve akıllı özellikleriyle yeni EBA, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmen ile velilerin kullanımına açıldı.

Bu kapsamda MEB "EBA içeriklerine aylık 8 GB'a kadar ücretsiz erişim imkânı" şeklinde açıklama yaptı.

Türkiye'nin GSM operatörleriyle yapılan anlaşma gereği tüm EBA içeriklerine bazıları aylık 6 GB'a kadar,bazıları 8 GB'a kadar ücretsiz erişim imkânı sağlanıyor.  Kampanyalar EBA uygulaması içerisinde ve eba.gov.tr mobil sitesi içerisindeki kullanımlarda geçerlidir. 

Kampanyalardan Nasıl Yararlanılır? 

Turkcell:Kampanyaya katılım BiP kanalı üzerinden olup, ücretsizdir. Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Turk Telekom:Türk Telekom Mobil kullanıcıları kampanyadan yararlanmak için EBA yazıp 5555'e göndermeleri yeterli.
Vodafone aboneleri ise herhangi bir ilave işlem yapmadan kampanyadan yararlanabiliyor.

Kampanya detaylarına aşağıdaki linkten ulaşılabilir: 

Turkcell:https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/konusma/eba-3-gb-hediye-internet-kampanyasi#sss

Türk Telekom:https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/kampanyalar/sayfalar/faturali/eba-kampanyasi.aspx 

BİMcell'de dahil oldu kampanyaya geçte olsa;

Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzaktan eğitim sürecine destek olmak amacıyla, EBA (Eğitim Bilişim Ağı) online eğitim uygulaması ve eba.gov.tr kullanımlarına 8 GB hediye!

BİMcell'in kampanyası ayrıntıları:

Kampanya Kapsamı ve Geçerlilik Detayları

  • Kampanyadan data hatları hariç, tüm faturalı ve faturasız aboneler faydalanabilecektir. EBA (Eğitim Bilişim Ağı) uygulamasına ve eba.gov.tr’de kullanılabilecek ücretsiz 8 GB mobil internet otomatik bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
  • Kampanya kapsamında EBA online eğitim uygulamasında ve eba.gov.tr’de kullanılması için her ay aylık yurt içi 8 GB ücretsiz internet hakkı sunulacaktır.
  • Kampanya kapsamında Faturalı abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız abonelerin EBA yönüne kalan bilgisini öğrenmek için KALAN EBA yazıp 5555’e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Bu servis 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.
  • Geçerlilik süresi içerisinde kullanılmayan faydalar bir sonraki döneme devretmeyecektir. İnternet, Ses ve SMS kullanım haklarının her biri için %80'i ve %100'ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bilgilendirmeler 2 saat öncesine kadar olan kullanım bilgilerini içerir.
  • Kampanya kapsamındaki fayda başka bir hatta transfer edilemez, 3. şahıslara devredilemez ve başka bir fayda ile değiştirilemez. Kampanyanın geçerli olduğu süre içerisinde başka bir GSM operatörüne geçiş yapılması, hattın herhangi bir nedenle kapatılması ya da iptal edilmesi halinde kampanyadan yararlanma hakkı sona erer. Kampanya kapsamında sunulan internet hakkının sona ermesinin ardından, ilgili hatta tanımlı başka bir data paketi ya da faydası yoksa abone mevcut tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • Kampanya kapsamında sunulan eba.gov.tr yönüne ücretsiz kullanım hizmeti sadece yurtiçinde Internet APN üzerinden gerçekleştirilecek kullanımları kapsamaktadır. Şirketimiz internet üzerinden mesajlaşma ve ses iletişimi (IM ve VOIP), internet paylaşımı (Tethering) ve doğrudan dosya paylaşım (P2P) programları vb. hizmetlerinin tarife kapsamında sunulan internet faydası ile kullanımlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Ücretlendirme Detayları

Kampanya faydaları ücretsizdir.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine
Emine - 3 yıl Önce

Ben vadafonlu yum ama eba ya girerken kendi internetim den gidiyor bedava İnternet yok

Sevinç
Sevinç - 3 yıl Önce

Bimcelliyim eba interneti var ama ebaya girdiğimde her nedense kendi internetmden gidiyor. Müşteri hizmetleri de bilgi vermiyor. Galiba herşey Sözde.

buğra
buğra - 2 yıl Önce

ben bimcelliyim ve sadece ebayı açsamda kendi internetimden gidiyor

Aliye
Aliye - 2 yıl Önce

8GB hattına tanımlandı fakat hiç bir faydası yok kendi internetimden gidiyor ve yetmiyor neden böyle bir uygulama yapıyorsunuz sadece sözde

Hak
Hak - 2 yıl Önce

Bir türlü kullanamadık

Rabi
Rabi - 2 yıl Önce

Bizde kilullanamadik ne icin verler anlamadm

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Neymiş internet vermişler sadece ders içeriklerinde kullanilabilirmiş.canli derslerde yok tabi bilmiyen için operatörler daha çok kar yaptı fiyaskoooo

Ykp
Ykp - 2 yıl Önce

Maalesf bos haber kendi internetinizden gidiyir


SIRADAKİ HABER