Huawei'den sonra Türkiye’mi?

Rekabet Kurumu'nun verdiği cezanın ardında Google Türkiye'nin lisanslarını iptal ettiği ve 12 Aralıktan sonra android telefonlarda Google'n servislerini kullanıp kullanamayacağımız ile ilgili açıklama yapılmıştır.

Huawei'den sonra Türkiye’mi?

Bugün Google amca'nın Rekabet Kurumu'yla arasında geçen süreç sonrasında Türkiye'de 12 Aralık'tan sonra satılan Android cihazlarda Google servislerinin iptalini isteyen Google amcamızı bir hayli kazdırmış olacağız ki Huawei'ye uyguladıkları yaptırımların bir kaçını bizede uygulamak üzere oldukları gözüküyor.Google amcamız bizi sever dedik ama malesef işte Google'ın açıklaması şu şekilde:

"Ağustos ayında Rekabet Kurumu'nun kararı doğrultusunda Android iş ortaklarımızla yaptığımız anlaşmalarda değişiklikler yapmıştık. Kasım ayında, Rekabet Kurumu bu değişikliklerin uygun olmadığı ve bu anlaşmalarla operasyonlarımızı sürdüremeyeceğimiz yönünde karar verdi. Türkiye’deki kanunlarla uyumlu bir şekilde çalışabilmemiz için iş ortaklarımızı Türkiye’de yeni çıkacak Android telefon modelleri ile ilgili anlaşma yapamayacağımız konusunda bilgilendirdik.

Tüketiciler mevcut cihaz modellerini satın almaya devam edebildikleri gibi hâlihazırda mevcut cihazları ve uygulamaları da normal şekilde çalışmaya devam edecektir. Google’ın diğer ürün ve servisleri durumdan etkilenmeyecektir. Rekabet Kurumu ile bu konunun olabilecek en hızlı şekilde çözümü için çalışmayı sürdürmekteyiz."

Türkiye'deki kullanıcılar bu durumdan hiç hoşnut görünmüyorlar,en yakın zamanda Rekabet Kurumu ile bu konuyu halletmeleri gerekli.

Ahmet Salih KIDIL 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 02:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalnız Kurt
Yalnız Kurt - 1 yıl Önce

Çok nice olmuş

SIRADAKİ HABER