Kunduz'da İlköğretim Matematik Dersi Açılıyor

Kunduz Soru Çözüm Uygulamasında İlköğretim Matematik Dersi Açılıyor

Kunduz'da İlköğretim Matematik Dersi Açılıyor

Kunduz Soru Çözüm Uygulamasında İlköğretim Matematik Dersi Açılıyor.Konuyla ilgili kunduz'un duyurusu:

"Uygulamamızı hem eğitmenlerimiz hem öğrencilerimiz için daha verimli hale getirmek amacıyla sizden de gelen talepler doğrultusunda İlköğretim Matematik Dersini derslerimiz arasına eklemiş bulunmaktayız. Eğer siz de bu alanda çözüm yapmak istiyorsanız; ilköğretim çözümlerinin nasıl olması gerektiği ile ilgili yazıyı aşağıdan okuyun, formu doldurun ve çözmeye başlayın!

İstediğiniz zaman güncelleme talebi oluşturarak derslerinizi yeniden değiştirebilirsiniz.

Ayrıca şimdi İlköğretim Matematik eğitmeni getirerek 30 TL kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken eğitmen arkadaşınızın başvuru sırasında referans kısmına sizin telefon numaranızı yazması ve İlköğretim Matematik alanında en az 50 soru çözmesi. //bit.ly/2016KUNDUZ linkini paylaşarak başvuru yapmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Not: İlköğretim ve Lise alanlarındaki soruların dağılımı dengelenene kadar soru sayısı yönünden sıkıntı yaşamamanız için hem Lise Matematik hem İlköğretim Matematik dersleri hesabınıza tanımlanabilir ancak kısa süre sonra lise dersi çıkarılacaktır. "  

Ortaokul Öğrencilerinin Soruları İçin Kaliteli Çözüm Nasıl Olmalı?

Ortaokul öğrencilerine, seviyeleri göz önünde bulundurularak çözüm hazırlanması gerekmektedir. Burada lise öğrencilerinden farklı olarak dikkat edilmesi gereken noktalar şöyledir:

1- Bütün işlemlerin yanına amacı sözel ifadelerle eklenmelidir ve işlem sırası adım adım yapılmalıdır. Çözümü yaptıktan sonra adım adım sözel olarak anlatılması öğrencinin anlamasını kolaylaştırmaktadır.
2- Çözümler diagram, tablo vb açıklayıcı şekillerle desteklenmelidir, bu özellikle ortaokul seviyesindeki (5-6-7-8. sınıflar) soruların daha açıklayıcı çözülmesini sağlamaktadır .
3- Öğrencilerin henüz görmediği yöntemler kullanılmamalıdır ve sorular en basit haliyle çözülmelidir. 
4- Öğrencinin zihninde problemleri daha rahat canlandırabilmesi için sorular genellikle günlük hayattan yola çıkarak hazırlanır. (örneğin: gözlüklü öğrenci-gözlüksüz öğrenci) Dolayısıyla çözümler de somut örneklerle geliştirilmelidir, kolaylıkla canlandırılabilecekleri materyallerden örnekler verilmelidir.
5- Çözümleri sebep-sonuç ilişkisini de yazarak yapmak öğrencinin matematiksel düşünmesini kolaylaştırır. Yapılacak işlerin ezbere anlatılmasından ziyade en basit yolla mantığını anlatmak öğrencinin anlamasını kolaylaştıracaktır.

Bu kriterlere gereken sorularda dikkat etmeniz halinde kolaylıkla yüksek puanlar alabilirsiniz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER