MEB "Özelim, Eğitimdeyim" Etkinlik uygulaması geliştirdi

MEB Özel çocuklar için "Özelim, Eğitimdeyim" etkinlik uygulaması geliştirdi.

MEB "Özelim, Eğitimdeyim" Etkinlik uygulaması geliştirdi

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel çocuklar için "Özelim, Eğitimdeyim" etkinlik uygulaması geliştirdi.

MEB Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

"Farklı ihtiyaçları olan özel çocuklarımıza özel bir uygulama geliştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Özel çocuklarımıza etkinlikler "Özelim, Eğitimdeyim” uygulamasında."

Ücretsiz uygulamayı indirmek için;

Apple için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

Android sayfasında "Özelim, Eğitimdeyim” uygulaması ile ilgili açıklamalar:

Okullarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiş ve uzaktan eğitime geçilmiştir. Ülkemizi ve dünyayı etkileyen bu durum bizlere interaktif ve dijital bir eğitim platformunun önemini vurgulamıştır. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü dijital platformlarda eğitim ortamı ve eğitim kaynağı oluşturma amacıyla şimdi Mobil Uygulamada!

Özel eğitim ihtiyacı olan bireyler, aileler ve öğretmenler uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç duyabilecekleri etkinlik örneklerine, eğitim videolarına, öğretim uygulamalarına ve ders kitaplarına “Özelim Eğitimdeyim” mobil uygulamasıyla ücretsiz erişebilirler.

Mobil Uygulamada özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve fiziki gelişimlerini destekleyecek etkinlik örnekleri, eğitim videoları, ders kitapları, bilimsel yayınlar, eğitsel etkileşim alanları ve eğlenceli eğitsel oyunlar yer almaktadır.

Özelim Eğitimdeyim Mobil Uygulamasına giren öğrenciler, veliler ya da öğretmenler zengin içerikli menü başlıklarına girdiklerinde istedikleri dokümana erişebilirler. Dokümanlar istendiği takdirde renkli yazıcıda bastırılabilir ya da cihaza indirilebilir.

Özel Eğitime dair yeni bir etkinlik ya da bilimsel çalışma geliştirildiği anda sizlerin faydalanabilmesi için vakit kaybetmeden Mobil Uygulamanın içinde yer bulacaktır.


Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün özel eğitim konusunda duyarlı ve ilgili herkesle dijital bir köprü kurması amacıyla oluşturulan Özelim Eğitimdeyim Mobil Uygulaması; bilimsel verileri temel alan, gelişime açık, teknolojiyi yakından takip eden ve topluma faydalı olmayı benimseyen bir strateji izlemektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER