Mevzuat Bilgi Sistemi'nin mobil uygulaması yayınlandı

Mevzuat Bilgi Sistemi'nin mobil uygulaması yayınlandı.Kanunlar,Kararnameler,Yönetmelikler,Tebliğler,KHK,Tüzükler okunabilir,word yada pdf olarak indirilebilir

Mevzuat Bilgi Sistemi'nin mobil uygulaması yayınlandı

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, twitter hesabında yaptığı açıklamayla, Mevzuat Bilgi Sistemi'nin mobil uygulamasının yayınlandığını duyurdu.

İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı'nın twitter hesabından yaptığı açıklama:

"Cumhurbaşkanlığı Mevzuat Bilgi Sisteminin mobil uygulaması bugün başladı. Vatandaşlarımız bu uygulamayla kanunlardan genelgelere, kararnamelerden yönetmeliklere dek tüm mevzuatın en güncel haline kolaylıkla ulaşabilecekler. Ülkemize, milletimize ve hukuk camiasına hayırlı olsun."

Google Play'da uygulama ile ilgili bilgiler:

Mevzuat Bilgi Sisteminin mobil uygulamasının zengin arama kriterleri ve sade ara yüzüyle mevzuata kolayca ulaşılabilmektedir. Ayrıca, mevzuat metinlerinin paylaşılmasını ve indirilmesini sağlayan özellikler de bulunmaktadır.

Bu mobil uygulamayla; Resmî Gazete’de yayımlanan Kanunlar, Kanun Hükmünde Kararnameler, Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri, Cumhurbaşkanlığı Yönetmelikleri, Tüzükler, Bakanlar Kurulu Yönetmelikleri, Cumhurbaşkanı Kararları, Cumhurbaşkanı Genelgeleri, Kurum ve Kuruluşlar ile Üniversite Yönetmelikleri ve 1/1/2004 tarihinden sonra Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tebliğlerin tek metin haline getirilip değişiklikleri işlenmiş güncel metinlerine ücretsiz olarak ulaşılabilmektedir.

Ayrıca, tüm Kanunların künye bilgilerinin ve ilk metinlerinin yer aldığı Kanunlar Fihristi ile tüm Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinin künye bilgilerinin ve ilk metinlerinin yer aldığı Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri Fihristine de ulaşılabilmektedir.

“İletişim” bölümünde yer alan “Bize Ulaşın” vasıtasıyla uygulamaya ilişkin her türlü görüş ve öneriler iletilebilmekte ve “Yardım” bölümünde uygulamanın kullanımına ilişkin detaylı bir rehber yer almaktadır.

T.C.Mevzuat Bilgi Sistemi mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER