OGM Materyal'da Soru Bankalarından Kendi Testini Oluşturabilirsin

OGM Materyal büyümeye devam ediyor.Şimdilik etkileşimli kitap sayısı 97 oldu.OGM Materyal aracılığı ile çoktan seçmeli, bağlamlı soru ve açık uçlu soru testi oluşturabilirsiniz.

OGM Materyal'da Soru Bankalarından Kendi Testini Oluşturabilirsin

Millî Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Dijital İçerik ve Becerilerin Geliştirilmesi hedefine yönelik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan "OGMMATERYAL" büyümeye devam ediyor.

İçerik geliştime portalı "ogmmateryal.eba.gov.tr" 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren faaliyet göstermeye başladı.O tarihten bu tarafa geliştirmesini sürdürüyor.

Proje kapsamında,Lise seviyesindeki tüm ders kitaplarının etkileşimli tahtaya uyumlu, internet gerektirmeyen, animasyon, 3 boyutlu içerikler, etkileşimli uygulamalar, similasyon vb. içeriklerle zenginleştirildi.

Ayrıca elektronik ortamda açık uçlu, çoktan seçmeli, bağlamlı yeni nesil sorulardan oluşan soru bankaları oluşturularak portalda yayınlandı.

"OGMMATERYAL"ı seminer yoluyla tanıtım çalışmaları değişik il ve ilçelerde devam ediyor.En son  "OGMMATERYAL" web sitesinin 16 Aralık 2019'da Samsun'da, 17 Aralık 2019'da Trabzon'da görevli il ve ilçe zümre başkanlarına tanıtımı yapıldı. 

Şimdilik OGM Materyal'da: 97 Etkileşimli kitap,100 Proje,25.000 soru yer almaktadır.Aylık kullanıcı sayısı ise 350.000

Başta matematik olmak üzere,fen bilimleri;fizik,kimya ve biyoloji ile ilgili portalda, "Proje Tabanlı Öğrenme" de yer almaktadır.Portalda sayısal derslerle ilgili proje tabanlı öğrenme örnekleri de yer almaktadır.

KENDİ TESTİNİ OLUŞTUR

Lise düzeyinde her dersten çoktan seçmeli,bağlamlı soru ve açık uçlu soru testi oluşturabilirsiniz.

OGM Materyal'da oluşturulan test örneği: Fonksiyonlar

Siteye giriş yaptığınızda,aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi, sağ üst menüde sitede yer alan içeriklerden;Etkileşimli kitaplara,soru bankalarına,3B modellerde,dinamik uygulamalara ve deneylere ulaşabilirsiniz.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuş, alanında uzman öğretmenlerin hazırladığı proje tabanlı öğrenmeye dayalı her sınıf seviyesine uygun projelere, her sınıf düzeyindeki ders kitaplarının etkileşimli hâle getirildiği etkileşimli kitaplara, ölçme ve değerlendirme yaklaşımları doğrultusunda hazırlanmış soru havuzu/bankasına ve yayımlanan PISA(Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) sorularına ulaşmak için tıklayınız.

Portaldan ekran görüntüleri:

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER